Siatkówka. Półfinał Pucharu Polski. Drużyna Grot Budowlani nie dała rady Developresowi

W meczu półfinałowym Pucharu Polski drużyna Grot Budowlani przegrała z Developresem Rzeszów

W pierwszej szóstce łodzianek na parkiet wyszły: Fedusio, Lisiak, Łazowska, Dameske. Centka, Cleger. W zespole rywalek w wyjściowym składzie pojawiła się Smarzek.
Rzeszowianki w pierwszym secie dyktowały warunki gry. Prowadziły 3:0, 8:3, 15:5, 19:6. Wygrały łatwo i przyjemnie. Dominacja Delevopresu była aż nadto widoczna. Łodzianki momentami były bezradne, nie były w stanie zatrzymać ataków rywalek.
W drugiej partii łodzianki prowadziły 6:1. Po udanym ataku Cleger było 9:4˛. Potem jednak inicjatywę przejęły rzeszowianki. Była jednak walka. Developres miał już tylko punkt przewagi 23:22, ale dwie ostatnie piłki należały do faworytek, które wygrał seta.
W trzecim secie coraz lepiej grające łodzianki prowadziły 9:6, 13:9, 14:11. Po bloku Smarzek było 19:19. Łodzianki walczyły, prowadziły po ataku Góreckiej 24:22. Kolejny atak tej zawodniczki dał wygranego seta.
W czwartej partii trwała zacięta walka do cztasu... Nie do zatrzymania była Blagojević, świetnie funkcjonował blok rzeszowianek i i było 12:5. Atak Smarzek dał prowadzenie 15:8. i niestetyt gra łodzianek się posypała. Ambitna walka Budowlanych mogła tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Drużyna Grot Budowlani przegrał seta i mecz. Nie zagra zatem w finale Pucharu Polski.
W starciach obu ekip w obecnym sezonie Tauron Ligi dwukrotnie górą była ekipa z Rzeszowa (3:2 na wyjeździe i 3:0 u siebie).