Siatkówka. Po zaciętej walce drużyna Grot Budowlani zdobyła Rzeszów!

Drużyna Grot Budowlani dzielnie walczyła i wygrała

Mecz zaczął się dobrze dla łodzianek. Prowadziły 10:7, ale po serii prostych błędów oddały inicjatywę gospodyniom i straciły prowadzenie. Walczyły jednak o korzystny wynik i wyszły na prowadzenie 18:17, a potem 24:21 i wygrały seta po atomowym uderzeniu Brakocević.
Na początku drugiej partii trwała zacięta, wyrównana walka. Skuteczniejsza gra gospodyń, udane kontry (Zaroślińska) dały im pięciopunktową przewagę. Końcówkę seta łodzianki oddały praktycznie bez walki. To był nokaut.
Początek trzeciego seta to znów wyrównana walka i pojedynek skutecznie atakujących Brakocević i Zaroślińskiej. Potem jednak nagąa berazdość w grze łodzianek sprawiła, że rywalki osiągnęły pięciopunktową przewagę. Trener Błażej Krzyształowicz motywował zespół: - Musicie mieć ogień w oczach! ale to niestety były tylko słowa.
W czwartym secie drużyna Grot Budowlani prowadziła 9:5, ale nagle straciła rytm, koncentrację i zapomniała o umiejętnościach. W efekcie gospodynie wyszły na prowadzenie. Ale łodzianki odzyskały sportową równowagę i walka stała się zacięta i wyrównana. Przyjezdne były konkretniejsze, uzyskały czteropunktową przewagę (20:16). Alw znów nastąpiła siatkarska amnezja i gospodynie doprowadziły do wyrównania i za chwilę rzeszowianki wyszły na prowadzenie 21:20, ale łodzianki walczyły i odzyskały przewagę (23:22). Miały trzy piłki meczowe i wygrały!
W decydującym secie rzeszowianki prowadziły 3:0, ale po dobrej zagrywce łodzianki wyrównały. I... Oddały inicjatywę, przegrywając 6:9. I... inicjatywę odzyskały. Kobieta zmienną jest. Łodzianki prowadziły 11:10. Dzięki świetnej postawie w bloku przewaga wzrosła do dwóch punktów. Developres doprowadził do wyrównania, ale Brakocević dała prowadzenie łodziankom, które prowadziły 14:12 i wygrały po fatalnym serwisie Barakowej.
Magdalena Stysiak jest bliska przejścia do Grot Budowlanych Łódź, ale najpierw musi być pewna, że posiada status wolnej zawodniczki. Decyzji ciągle nie podjął PZPS.