Siatkówka plażowa. Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 finału w Meksyku. Obdarcie z marzeń Norwegów w dwóch setach. Poprawa wyniku z Rzymu

Mateusz Pietras
Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 finału mistrzostw świata
Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 finału mistrzostw świata PZPS
Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali z Norwegami Hendrikiem Molem i Mathiasem Berntsenem 2:0 (21:18, 21:16) i awansowali do 1/8 finału mistrzostw świata w siatkówce plażowej, które odbywają się w Meksyku. Na poprzednich MŚ nie awansowali z fazy grupowej. W czwartek nad ranem czasu polskiego w ślady będą chciały pójść dwie polskie pary Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz oraz Jakub Zdybek i Piotr Kantor.

Gra pośród najlepszych szesnastu męskich par

Komplet zwycięstw w fazie grupowej pozwolił polskim siatkarzom plażowym Michałowi Brylowi i Bartoszowi Łosiakowi uniknąć barażu o fazę pucharową mistrzostw świata rozgrywanych w Ameryce Północnej, a dokładnie w Meksyku.

Spotkanie, którego stawką była 1/8 finału lepiej rozpoczęli Norwegowie Mol/Bernsten (4:0). Jednak z każdą akcją Polacy grali coraz lepiej, w konsekwencji przegonili rywali, po czym stosunkowo zwiększali przewagę. Cztery punkty zapasu zdobyte w środkowej fazie seta pozwoliły zwyciężyć Polakom 21:18. Drugi set to inicjatywa Bryla i Łosiaka, którzy prowadzili od początku do końca, zwyciężając 21:16. Tym samy są pierwszą polską parą, która na tegorocznych MŚ zapewniła sobie awans do najlepszych szesnastu par turnieju.

Bezbłędna gra w fazie grupowej na meksykańskiej plaży

Czempionat w siatkówce plażowej Michał Bryl i Bartosz Łosiak rozpoczęli od zwycięstwa w dwóch setach z mniej doświadczoną francuską parą Bassereau/Lyneel (21:18, 21:14). Następnie Biało-Czerwoni rozprawili się z argentyńskimi braćmi Nicolasem i Tomasem Capogrosso 2:0 (21:16, 21:19). Dopiero w trzecim meczu polscy ,,plażowicze'' zostali pokonani, w którymś z odbytych setów. Pomimo porażki w inauguracyjnej partii z Chilijczykami braćmi Grimalt to duet Bryl/Łosika mógł po meczu wznieść ręce w geście triumfu (19:21, 21:18, 15:12). W tie-breaku wygrali trzema punktami. W grupie K zdobyli sześć punktów.

Walka o ćwierćfinał z udziałem dwóch polskich par w czwartek nad ranem czasu polskiego

W czwartek nad ranem czasu polskiego dwie pary reprezentujące Polskę będą biły się o awans do 1/8 mundialu. Piotr Kantor i Jakub Zdybek i Piotr Kantor (ok. godz. 2.00) zagrają z Amerykanami Milesem Partainem i Andym Beneshem. Natomiast Polki Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz (ok. godz. 4.00) zmierzą się ze szwajcarską parą Huberli/Brunner.

Zatem Biało-Czerwoni poprawili rezultat osiągniętym w 2022 rok. Na mistrzostwach świata w Rzymie Michał Bryl i Bartosz Łosiak zakończyli swój udział na fazie grupowej.