Siatkówka. Pierwsza porażka (po zaciętej walce) drużyny ŁKS Commercecon

PASZaktualizowano
W hitowym meczu siatkarskiej ekstraklasy kobiet ŁKS Commercecon przegrał w Rzeszowie.

To pierwsza ligowa porażka łodzianek.
Początek pierwszego setra należał do gospodyń. ŁKS wyszedł na prowadzenie 13:12. Zdobył kolejne sześć punktów i to przesądziło o przebiegu. Komentujący ten mecz trener Jacek Pasiński stwierdził: - W każdym elemencie gry ŁKS był lepszy.

W drugim secie role się odwróciły. Gospodynie najpierw prowadziły czterema, potem sześcioma, siedmioma punktami i pewnie wygrały. - Kobieta zmienną jest - nie bez racji stwierdził Pasiński. - Niczego nie jesteśmy w tym meczu pewni - dodał Robert Małolepszy.
Trzeci set był najbardziej wyrównany. Łodzianki zespusły pięć zagrywek, ale siatkówka jest przewrotna, bowiem w końcówce w dużej mierze świetna zagrywka Bidias zdecydowała o sukcesie. Gospodynie prowadziły 24:21, ale Brazylijka pokazała klasę. Natchnęła koleżanki do skutecznej walki i udało się z nawiązką odrobić straty.
Czwarty set dobrze zaczęły łodzianki, prowadząc czterema punktami. Rzeszowianki walczyły i systematycznie odrabiały straty. Doprowadziły do stanu 10:10, a potem wyszły na prowadzenie. Łodzianki nie dawały za wygraną. Trwała zacięta walka. Developres prowadził 20:18, za chwilę ŁKS 22:20. Potem był remis 22:22, gospodynie wyszły na prowadzenie i nie oddały go do końca.
W decydującym secie gospodynie prowadziły 3:1, 6:4, ale łodzianki doprowadziły do remisu. Co z tego, skoro znów do głosu doszedł Developres (13:10). Wydawało się, że jest po sprawie. Ambitny ŁKS walczył. Doprowadził do stanu 12:13. Na więcej nie było je jednak stać. Zaroślińska-Król asem serwisowym zakończyła mecz!
Rzeszowianki grały z przyklejoną na ramieniu cyferką 1. To wyraz solidarności z grającą z jedynką liderką zespołu - Helene Rousseuax, która w poniedziałek przejdzie operację kolana.
Smutne. Mecz był hitowy, a trybuny w Rzeszowie świeciły pustkami.

Developres SkyRes Rzeszów - ŁKS Commercecon 3:2
(17:25, 25:18, 24:26, 25:22, 15:12)

ŁKS Commercecon: M. Wójcik, Alagierska, Bidias, Bociek, Kwiatkowska, A. Wójcik, Strasz (libero) oraz Nichol, Wawrzyńczyk

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.