Siatkówka. Piąty set zdecydował o zwycięstwie Grot Budowlani

KS BOSTIK Bielsko-Biała zagrał z Grot Budowlanymi Łódź w meczu 17. kolejki TAURON Ligi.

W pierwszym secie po wyrównanym początku łodzianki wypracowały kilkupunktową przewagę (18:14). Potem był remis (20:20). Znakomite serwisy Lisiak zapewniły wygrane łodziankom.
W drugim secie BKS prowadził 15:9 i ta wypracowana przewaga pozwoliła gospodyniom pewnie wygrać seta.
W trzecim secie Grot Budowlani prowadził 4:0, 7:2. Gospodynie doprowadziły do wyrównania 9:9 i wyszły na prowadzenie 12:9. Trzymały cały czas pewną przewagę (22:17). Łodzianki doprowadziły do wyrównania (23:23). Niestety, koń cówka seta należała do gospodyń. W tym secie w łódzkich barwach zadebiutowała Centka.
Kolejny udany początek seta łodzianek, które prowadziły 6:1. Potem jednak było 9:9 i bielszczanki wyszły na prowadzenie, ale łodzianki walczyły skutecznie. Uzyskały przewagę (23:18) i wygrały.
O zwycięstwie w meczu decydował piąty set.
Trwała zacięta walka punkt za punkt. Grot wyszedł na prowadzenie 14:11 po atakach Jones - Perry i Fedusio. BKS walczył, ale atak Jones - Perry dał zwycięstwo Budowlanym.
Mecz oglądała była zawodniczka Budowlanych, lecząca kontuzję Magdalena Stysiak
Do ostatniego meczu oba zespoły rozegrały 34 spotkania. Po 17 zwycięstw odniosły każde z nich. 18 zwycięstwo odniosły łodzianki
W poprzednim meczu ekstraklasowym Grot przegrał na wyjeździe z drużyną E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3. Łodzianki rozegrały też mecz 1/8 finału Pucharu Polski. Pokonały u siebie z drużyną Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1.