Siatkówka. Nasze drużyny czeka sportowy spacerek po trzy punkty?

Dziś o godz. 18 w Atlas Arenie zajmujące trzecie miejsce w tabeli siatkarki Grot Budowlani podejmują plasujący się na dziewiątej pozycji Pałac Bydgoszcz.

Łatwo wskazać faworyta to drużyna z Łodzi. Wszystkie statystyki za nią przemawiają. Zespół Budowlanych wygrał siedem spotkań rywalki tylko trzy. Liderka łodzianek Kaja Grobelna zdobyła do tej pory 171 punktów, Sandra Szczygiel 117. Agnieszka Kąkolewska blokuje ze skutecznością 1,14 na set, a Paulina Świder 0,75. Martyna Grajber zaliczyła 16 asów serwisowych, Ewelina Krzywicka dziewięć. Agata Witkowska przyjmuje zagrywkę ze skutecznością 49 procent, Joanna Kuligowska 29 procent. Należy oczekiwać zwycięstwa za trzy punkty.
Liderki tabeli ŁKS Commercecon w sobotę o godz. 18 walczą o outsiderem rozgrywek MKS w Dąbrowie Górniczej. I tu faworyt jest jeden. Siła ataku łodzianek, w którym przodują Regiane Bidias i Izabela Kowalińska jest tak duża, że należy też oczekiwać zwycięstwa za trzy punkty, Tydzień temu MKS łatwo przegrał z Budowlanymi 0:3, zdobywając w sumie tylko 39 punktów. Mecz trwał tylko 61 minut. Czy teraz będzie podobnie?