Siatkówka. Łódzkie drużyny odniosły planowe zwyciętwa po 3:0

W ekstraklasie siatkarek zwycięstwa ŁKS Commercecon i Grot Budowlani

PTPS w pierwszym secie prowadził 4:2. potem nastąpił czas remisów. Drużyna z Piły nie dawała za wygraną. Wypracowała pięciopunktową przewagę. Łodzianki mozolnie odrabiały straty. Doprowadziły do remisu 17:17. ale znów na dwa punkty odskoczyły rywalki. Łodzianki przejęły inicjatywę. Prowadziły 24:20 i po nerwowej końcówce wygrały.
Drugi set znów lepiej rozpoczęły przyjezdne, prowadząc 2:0, 7:4, 10:6, ale ŁKS się zmobilizował, doprowadził do remisu i wyszedł na prowadzenie. PTPS walczył i odzyskał przewagę 18:14! Trwała zacięta walka. ŁKS doprowadził do remisu 22:22. Zdobył dwa punkty przewagi, ale PTPS wyrównał. Ostatnie słowo należało jednak do wicemistrzyń.
W trzecim secie było 4:4, ale za chwilę 10:5, 13:7, 16:9. Łodzianki nie roztrowniły przewagi i wygrały za trzy punkty, choć nie przyszło im to łatwo.
ŁKS Commercecon - Enea PTPS Piła 3:0
(25:22, 26:24, 25:16)

Drużyna Grot Budowlani zaczęła od trzypunktowej przewagi, rywalki doprowadziły do remisu i wyszły na prowadzenie 16:14, Trwała walka punkt za punkt. Było 22:21 dla gospodyń, potem było 23:23. Ostatnie słowo należało do łodzianek.
W drugim secie drużyna Grot Budowlani prowadziła 4:0, 5:1, 8:3, 14:8. Takiej przewagi nie można było roztrwonić i łodzianki jej nie roztrowniły.
W trzeciej partii było niespodziewanie 6:2 dla gospodyń, a potem 10:4, 13:6 i 17:12, ale drużyna gości powoli odrabiała straty. Doprowadziła do stanu 19:19, a potem przechyiła szalę na swoją stronę.
#Volley Wrocław Grot Budowlani 0:3
(23:25, 17:25, 23:25