Siatkówka. ŁKS Commercecon wygrał, ale ile się namęczył!

W Łodzi doszło do mecz ekstraklasy siatkarek ŁKS Commercecon - #VolleyWrocław. Łodzianki wygrały za trzy punkty

Początek pierwszego seta był wyrównany. Powoli zarysowywała się przewaga mistrzyń, które uzyskały czteropunktową przewagę. Ambitne wrocławianki walczyły, zmniejszały przewagę do jednego punktu i wreszcie doprowadziły do wyrównania 15.15. Druga faza seta należała do łodzianek, choć cały czas musiały toczyć zaciętą walkę. Przebiła piłkę po bloku Mori i zakończyła tą partę.
W drugim secie, dzięki akcji Mori - Pacak ŁKS prowadził 7:3. Volley potrafił być bardzo skuteczny w obronie, dobrze grać blokiem i doprowadził kilka razy do remisu i dzięki akcjom Murek i mocnemu serwisowi wychodził na prowadzenie (15:14, a potem 23:19). Łodzianki poderwały się do walki, ale nie zdołały odmienić losów seta.
Początek trzeciego seta nic nie zmienił. Nadal trwała wyrównan walka, choć w zespole gospodyń panował ogromny bałagan w grze. Powiedzmy tak: grały nerwy, a nie umiejętności, błędy techniczne popełniała rozgrywająca. Nic dziwnego, że rywalki prowadziły (12:9). Mistrzynie wzięły się w garść i po ataku Lazović oraz dobrych serwisach Kowalińskiej wyszyły na prowadzenie (19:15). Murek swoimi skutecznymi atakami starała się trzymać wynik, ale równie skuteczna była Lazović, dobrze zaczął funkcjonować blok (skuteczna gra Pacak), a sprytem wykazywała się Kowalińska (22:18, 23.19).
Początek czwartego seta, to powtórka poprzednich. Trwała zacięta walka punkt za punkt, choć lepsze były wrocławianki (14:11). To drużyna gości pokazywała moc. Na szczęście była skuteczna Kowalińska. ŁKS doprowadził do remisu (14:14). Skuteczna w ataku i w obronie Kowalińska dała gospodyniom prowadzenie (18:17, 21:19). ŁKS wreszcie kontrolował sytuację na parkiecie. Wygrał seta i mecz za trzy punkty. Duża w tym zasługa Kowalińskiej. MVP Pacak.

ŁKS Commercecon Łódź - #VolleyWrocław 3:1
(25:22, 21:25, 25:20, 25;20)

ŁKS: Mori (3), Pacak (21), Wójcik (9), Lazović (13), Bociek (5), Alagierska (3), Strasz (libero) oraz Kowalińska (17), Kwiatkowska, Edelman
#Volley: Gancarz (8), Rasińska (21), Murek (17), Mras (1), Kasprzak (9), Fedorek (4), Dzikowicz (libero) oraz Wers, Felak, Gajewska, Irzemska