Siatkówka. ŁKS Commercecon prowadzi w meczu o trzecie miejsce

Grzegorz Gałasiński
Nie było wielkich emocji w pierwszym meczu o trzecie miejsce mistrzostw Polski siatkarek. ŁKS Commercecon Łódź pokonał 3:0 Grot Budowlani Łódź.

W pierwszych dwóch setach podopieczne trenera Michała Cichego wyraźnie dominowały na parkiecie. By wygrać każdego z nich potrzebowały po 26 minut. Znacznie więcej emocji było w trzeciej partii. Drużna prowadzona przez Macieja Biernata zagrała zdecydowanie lepiej i długo prowadziła. Później notowaliśmy remisy 17:17, 22:22, 23:23, 24:24 I 25:25. Ostatnie słowo należało jednak do ŁKS.

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:17, 27:25)
Statuetkę MVP odebrała Klaudia Alagierska.
ŁKS: Grajber (2), Witkowska (11), Diouf (19), Ratzke (3), Alagierska (9), Jones-Perry (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Sobiczewska (1), Gajer i Piasecka (3)
Budowlani: Lisiak (4), Łazowska (2), Centka (11), Cleger (3), Damaske (7), Fedusio (12), Łysiak (libero) oraz Górecka (7), Pelczarska i Lewandowska

Spotkania derbowe rozstrzygną o tym, który z zespołów zakończy rozgrywki z brązowym medalem mistrzostw Polski. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Następne spotkania:
5 maja, godzina 20:30: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź

8 maja, godzina 14:45: ŁKS Commercecon Łódź Grot Budowlani Łódź

ew. 12 maja, godzina 17:30: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź

ew. 15 maja, godzina do ustalenia: ŁKS Commercecon Łódź Grot Budowlani Łódź

W pierwszym meczu o złoty medal Grupa Azoty Chemik Police pokonała drużynę Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2. Dwa pierwsze sety wygrały policzanki, siatkarki Developresu zdołały wyrównać stan meczu, ale w tie-breaku górą były gospodynie. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a kolejne spotkanie zostanie rozegrane w czwartek 5 maja w Rzeszowie.