Siatkówka. ŁKS Commercecon - odkrycie, Grot Budowlani - rozczarowanie

Za nami pierwsza runda zmagań ligi siatkówki kobiet.

Czołowa czwórka zmagań jest taka, jak się spodziewano, ale... to łódzkie drużyny sprawiły niespodziankę. ŁKS Commercecon na plus, a Grot Budowlani na minus.
Ełkaesianki są liderkami tabeli wygrały 12 spotkań, a uległy tylko po dramatycznym, najlepszym w rundzie meczu mistrzyniom Polski Chemikowi Police 2:3. Grają efektownie, różnorodnie i skutecznie. Dają lidze pozytywny impuls.
Niestety, nie da się tego powiedzieć o wicemistrzyniach Polski, które w pięciu przegranych meczach dawały pokaz... bezradności. Nie potrafiły odwrócić ich losów, zmienić sposobu grania, szukać skutecznych rozwiązań. Przeciwnie, jedno, drugie niepowodzenie sprawiało, że uchodziło z łodzianek powietrze i oddawały sety i mecze praktycznie bez walki. Naocznym tego dowodem był ostatni, jednostronny pojedynek z Chemikiem, przegrany gładko 0:3. To jednak dopiero połowa zmagań. Zły los może się odwrócić.
W lidze, gdy zaczęło brakować kasy na spektakularne transfery i trzeba szukać, myśleć i kombinować, żeby znaleźć dobrą zawodniczk. Strzałem w dziesiątkę popisał się ŁKS. Nową jakość wniosła do gry Regiane Bidias, która zdobyła 183 punkty, wykonała 16 asów i jest najlepsza wśród przyjmujących ma 58,41 procent skuteczności. Świetnie też radzi sobie wybierana trzy razy MVP meczów Zuzanna EfimienkoMłotkowska, która ma na swoim koncie 52 bloki. W Budowlanych wszystko na barkach Kai grobelnej autorki 187 punktów. Trzy razy wybiernaej MVP spotkań.
Liga gra dalej. W sobotę o godz. 14.45 ŁKS Commercecon gra w Krakowie z drużyną Trefl Proxima. Grot Budowlani, o godz. 18 podejmą w Atlas Arenie pnący się w górę BKS Bielsko Biała.