Siatkówka. ŁKS Commercecon awansował w Pucharze Polski, ale co się stało w trzecim secie?!

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zmierzyły się w meczu 1/8 Pucharu Polski z Energą MKS Kalisz. Wygrały i awansowały

Łodzianki dobrze rozpoczęły mecz, prowadząc 9:3. Ty wypracowana przewaga pozwoliła kontrolować przebieg wydarzeń w pierwszym zwycięskim secie i nie dać rywalkom cienia szans na nawiązanie walki.
Na początku drugiego seta walka była bardziej wyrównana do stanu 10:9 dla łodzianek. Potem znów dominowały łodzianki i pewnie wygrały.
W trzecim secie kaliszanki wyszły na parkiet odmienione. Podjęły wreszcie skuteczną walkę i to one zapędziły w kozi róhg łodzianki. Prowadziły 18:9 i wygrały seta wyraźnie i zdecydowanie.
Ełkaesianki w czwartej partii prowadziły 9:5, ale rywalki nie dawały za wygraną. Starały się odrabiać straty. Do czasu. W końcówce ŁKS uzyskał wyraźną przewagę. Wygrał seta, mecz i awansował w Pucharze Polski.

ŁKS Commercecon - Energa MKS Kalisz 3:1

(25:14, 25:19, 14:25, 25:17)

Wyjściowy skład ŁKS: Kalandadze, Zaroślińska Król, Ninković, Alagierska, Wójcik, Bingaerts, Saad (l)

Rywalki ŁKS wyłoni mecz: 2021-01-27: BKS Bostik Bielsko-Biała – Joker Świecie (godzina 18)
W ćwierćfinale Pucharu Polski drużyna Grot Budowlani zmierzy się z PTPS Piła

Ełkaesinki plasują się w lidze na trzecim miejscu. Zespół MKS Kalisz, prowadzony przez znanego nam trenera Jacka Pasińskiego, jest siódmy w tabeli. 2 października w Sport Arenie Wiewióry przegrały niespodziewanie z MKS Kalisz 2:3, ale wtedy łodzianki były zupełnie bez formy. W grudniu 2020 roku w Kaliszu ŁKS Commercecon wygrał już bez problemów 3:0, tracąc zaledwie 45 punktów. Aż dwadzieścia dwa oczka na swoim koncie zapisała Katarzyna Zaroślińska-Król.