Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 51min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Siatkówka. Ligowe rozgrywki zostały wstrzymane! Nie zagrają Budowlani i ŁKS

(bart)
Nie rozpocznie się walka w play off w ekstraklasie siatkarek.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie kolejnymi administracyjnymi decyzjami władz rządowych, samorządowych czy epidemiologicznych, Polska Liga Siatkówki S.A. wstrzymuje do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki, którymi zarządza, tj. PlusLigę, Ligę Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligę.

Przerwa w rozgrywkach PlusLigi oraz Ligi Siatkówki Kobiet obowiązuje od dzisiaj, tj. 12 marca (z wyłączeniem KRISPOL 1. Ligi, która w sobotę 14 marca zakończy ostatnią kolejkę fazy zasadniczej i od 15 nastąpi nastąpi przerwa w rozgrywkach).

– Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS. – Już w tej chwili nie mają gdzie trenować drużyny z Będzina, od poniedziałku z Warszawy. W takich warunkach zawodowy sport po prostu nie może mieć miejsca – dodaje.

Zarząd PLS jednocześnie dodaje, że trwają zaawansowane prace nad korektą systemu rozgrywek, tak by wymuszona przerwa nie skutkowała zakończeniem rywalizacji w naszych ligach. Dalszymi losami rozgrywek zajmie się jutro na posiedzeniu Rada Nadzorcza PLS.

PLS liczy, że po poprawie sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, wszystkie ligi dokończą w skróconej formie rozgrywki.

Jutro o godz. 20.30 ŁKS Commercecon miał rozpocząć ćwierćfinał. W Sport Arenie łodzianki miały podjąć Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Na razie nic z tego nie będzie.
Drużyna Grot Budowlani miała zagrać z Legionovią. Pierwsze starcie 1/4 finału miało się odbyć w najbliższą niedzielę o godz. 18. Zostało wstrzymane. W niedzielę się nei odbędzie

Wielkie hity w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Rozlosowano pary

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Żeby było sprawiedliwie powinna pierwsza 3 fazy zasadniczej rozegrać ze sobą mecze rozstrzygające o kolorze medalu .

G
Gość

Prawda jest taka że nie ma sensu już grać tych Play off bez kibiców .sezon powinien być już zakończony i miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym powinno być uznane za koncowy sukces

G
Gość

ŁKS jest w lepszej sytuacji bo jak wtopi to zawsze 3 mecz też będzie w Łodzi u siebie a w Legionoviem gra się bardzo ciężko wszystkim w tym sezonie .po Chemiku i Rzeszowie jest to najcięższy teren

Dodaj ogłoszenie