Siatkówka - Liga Mistrzyń. Trzeba było mierzyć zamiar podług sił

W łódzkim sporcie, w którym mówiąc łagodnie się nie przelewa, trzeba dokładnie mierzyć zamiar podług sił, a nie wątpliwe efekty propagandowe przedkładać nad sportowe i finansowe realia.

Sytuację drużyny Grot Budowlani w Lidze Mistrzyń idealnie oddają słowa trenera Wojciech Łazarka z czasów, gdy prowadził piłkarską reprezentację Polski. „Przegraliśmy cały mecz, ale wygraliśmy drugą połowę" powiedział szkoleniowiec po przegranym przez Polskę 1:3 meczu z Irlandią, w którym do przerwy rywale prowadzili 3:0
I teraz my w Łodzi pocieszamy się, albo tworzymy alibi, że potrafimy faworytkom urwać seta w Lidze Mistrzyń. Przekuwamy to w wielki sukces, niebotyczne osiągnięcie, powód do sławy i chwały. Tymczasem prawda jest taka, że w sporcie nie liczą się najpiękniejsze i najbardziej honorowe porażki, ale zwycięstwa. Tych łodzianki po czterech rundach spotkań LM mają ... zero. Gdyby zespół Grot Budowlani regularnie potrafił w tych rozgrywkach zdobywać 12 punktów z rzędu i wygrywać sety do 13, to pewnie bilans byłby zdecydowanie korzystniejszy. Tak niestety nie jest i nie będzie.
Pogodzili się z tym faktem kibice, których nie ciekawią jednostronne rozgrywki. Na ostatnim pojedynku z Galatasaray Daikin Stambuł 1:3 było ich tylu, co kot napłakał. Pogodził się chyba z tym faktem trener Błażej Krzyształowicz, który po wspaniałym trzecim secie nie zdecydował się wpuścić na parkiet siedzących na ławce rekonwalescentek Kai Grobelnej i Agay Witkowskiej, żeby podtrzymać dobrą passę. Myślimy, że szkoleniowiec chciał je mieć przygotowane na kolejne mecze ligowej batalii, bo na tym koncentruje gros uwagi.