Siatkówka. Dziś mecz w Bielsku-Białej. Łodzianki muszą zająć piąte miejsce!

Dziś siatkarki Grot Budowlani rozegrają drugie spotkanie w rywalizacji o piąte miejsce mistrzostw Polski.

Łodzianki o godz. 18 walczyć będą w Bielsku-Białej z miejscowym BKS. Pierwszy mecz, rozegrany w łódzkiej hali, podopieczne Błażeja Krzyształowicza przegrały 1:3.

Na tym etapie rozgrywa się dwa mecze i dlatego możliwy jest złoty set. Dlatego zadanie dla łodzianek jest proste. Aby zająć piąte miejsce nasza drużyna musi wygrać spotkanie rewanżowe, a następnie złotego seta. Tego wymaga honorowe zakończenie sezonu.

Grot Budowlani poinformowali, że Zuzanna Górecka zostaje w tym klubie na następny sezon. Górecka gra na pozycji przyjmującej, mierzy 183 centymetry wzrostu, jest reprezentantką Polski. Wraz z juniorkami wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy w 2018 roku.

- Nie satysfakcjonuje mnie osiągnięty wynik w tym roku - powiedziała Zuzanna Górecka. - Wręcz mogę powiedzieć, że jestem zawiedziona, bo wymagałyśmy od siebie zdecydowanie więcej. Od początku mówiłam, że jesteśmy drużyną, którą stać na medal i twierdzę tak cały czas. Ten cel przesunął się w czasie po prostu