Siatkówka. Drużyny Grot Budowlani i ŁKS Commercecon wygrały za trzy punkty

Siatkarki Grot Budowlani i ŁKS Commercecon wygrały za trzy punkty. Brawo

W Bielsku - Białej najpierw prowadziły gospodynie. Potem łodzianki opanowały sytuację. Doczekaliśmy się remisu 10:10. Kolejna skuteczna faza gry Budowlanych, dała drużynie wyraźnie prowadzenie (20:16). W końcówce pierwszego seta przewaga łodzianek nie podlegała dyskusji, w czym zasługa Grobelnej.
Początek drugiego seta należał do przyjezdnych, prowadziły 4:1, 7:2. Potem BKS odrabiał straty i doporwadził do remisu (8:8), a za chwilę wyszły na prowadzenie (11:9). Później była seria błędów i remisów. BKS prowadził 23:21, Budowlane wyrównały i wygrały.
Początek trzeciej partii to show Beier i prowadzenie 7:4, 15:6, 19:7 i łatwo wygrany set i mecz za trzy punkty. MVP Kaja Grobelna.
BKS Bielsko- Biała - Grot Budowlani 0:3
(22:25, 23:25, 13:25)

Punkty Grot Budowlani: Grobelna 16, Beier 15,Vincourova 6, Pycia 5, Grajber 5, Pelc 3, Tobiasz 1, Twardowska 1, Maj-Erwardt

W Łodzi od początku trwała wyrównana walka. Ełkaeisanki uzyskały trzypunktową przewagę (15:12, 18:15). Skutecznie atakowała Kowalińska. Potem jednak karta się odwróciła i rywalko prowadziły 19:18, ale od czego jest Kowalińska. Poderwała drużynę do walki i było 23:19. Rywalki kompletnie się pogubiły. Łodzianki prowadziły 24:21 i oddały dwie piłki. Atak Kowalińskiej dał zwycięstwa w pierwszym secie.
Początek drugiego seta - 4:0 dla ŁKS. Przewaga szybko została roztrwoniona, ale to łodzianki nadawały ton grze. Uzyskały dziesięciopunktową przewagę. Nie mogły jej roztrwonić i tego nie zrobiły.
Początek trzeciego seta - 4:0 dla ŁKS. Łodzianki szybko przewagą roztrwoniły. Potem remis gonił remis. I w tej walce zaczęły przeważać siatkarki z Muszyny. Prowadziły 21:15 i wygrały seta.
Łodzianki się zmobilizowały. W czwartym secie prowadziły 6:1, 8:3, 11:4, 15:7, 17:8, 21:12 i zwycięstwo za trzy punkty. Beniaminek ma powody do zadowolenia.