Siatkówka. Drużyna ŁKS Commercecon została mistrzem Polski [galeria zdjęć]

Siatkarki ŁKS zdobyły tytuł mistrzyń Polski

Trzeci mecz o mistrzostwo Polski w siatkówce kobiet rozpoczął się od prowadzenia ŁKS 7:0. Zespół cały czas miał inicjatywę i utrzymywał przewagę, prowadząc 10:3, 13:5, 20:8 i... festiwal skuteczności i dobrej gry ełkaesianek trwał do końca seta. Skoncentrowane maksymalnie Wiewióry były nie do zatrzymania.
W drugim secie ŁKS prowadził 3:1 i 5:2, 6:4, ale w końcu obudziły się siatkarki Grot Budowlani, głównie dzięki skutecznej Brakocević i objęły prowadzenie 8:6, a potem 10:7, 12:9, 16:12, 22:15. Zmiany w ŁKS nic nie dały. Brakocević poderwała drużynę Budowlanych do walki i sprawiła, że ta wróciła do gry.
W trzeciej partii zespół Grot Budowlani prowadził 3:1, 4:2, ale ŁKS doprowadził do trzech remisów. Potem rywalki były skuteczniejsze. Prowadziły 9:7, ale za chwilę znów był remis 9:9. I ełkaesianki w końcu wyszły na prowadzenie 11:9. Trwała zażarta walka. Były cztery remisy. Potem ŁKS objął prowadzenie 19:16, po trzech blokach Bidias. Było już 22:18 dla ŁKS i teraz trwał festiwal Brazylijki. Udany blok Bociek dał prowadzenie 23:19, ale Budowlane walczyły zmniejszając przewagę ełkaesianek do dwóch punktów, ale na parkiecie rządziła Bidias.
W czwartym secie Budowlane prowadziły 2:0 i po dwóch asach serwisowych 4:1, a potem 9:4, po słabych przyjęciach zagrywek przez rywalki. Grot Budowlani trzymał grę. Osiągnął przewagę 11:6, ale znów do walki zerwały się rywalki, doprowadzając do stanu 13:15, ale Budowlane trzymały korzystny wynik 17:13. Za chwilę sytuacja się odwróciła i na tablicy widniał sześć razy remis. Ostatni 22:22. Budowlane uzyskały dwupunktową, ale ważną przewagę 24:22 i wygrały.
W decydującej partii ŁKS prowadził 2:0. Szybko zrobiło się jednak 2:4. ŁKS doprowadził do remisu i wyszedł na prowadzenie 6:4, 7:5, a potem 11:6. Budowlane zdobyły punkt, potem drugi w czym zasługa Stysiak. Przypomniały o sobie Bidias oraz Wójcik i było 13:8. Brakocevic zdobyła punkt, ale Stysiak trafiła w.. aut. Było 14:9, a po błędzie w ustawieniu Budowlanych 15:9!
Siatkarki ŁKS zdobyły drugi tytuł mistrzyń Polski w siatkówce kobiet, tym razem pod nazwą Commercecon. po 36 latach. Wiewóry wygrały wszystkie trzy mecze z Grot Budowlani po 3:2.
Komentatorzy Polsatu byli w szoku i zarazem pod wielkim wrażeniem wspaniałego sportowego widowiska, które potrafili stworzyć kibice ŁKS.
Finał mistrzostw Polski w siatkówce
ŁKS Commercecon - Grot Budowlani 3:2
(25:10, 16:25, 25:22, 23:25, 15:9)
MVP Klaudia Alagierska
Dwa poprzednie spotkania: 3:2 i 3:2. Stan spotkań 3-0. Mistrzem Polski ŁKS Commercecon.
ŁKS Commercecon: Kwiatkowska, Muhlsteinova, Bidias, A.Wójcik, Szczyrba, Wawrzyńczyk, Gajewska, Bociek, Kowalińska, Alagierska, Efimienko-Młotkowska, M.Wójcik, libero: Korabiec, Strasz
Grot Budowlani: Polańska, Stysiak, Śmieszek, Brakocević-Canzian, Twardowska, Pencova, Stolteborg, Tobiasz, Urban, Bączyńska, libero: Stenzel