Siatkówka. Drużyna ŁKS Commercecon w bardzo trudnym położeniu

W drugim spotkaniu o brązowy medal mistrzostw Polski siatkarek drużyna ŁKS Commercecon prowadziła 2:0. Niestety, później na parcie rządziły zawodniczki E.Leclerc Moya Radomki Radom i to one wygrały w Łodzi mecz 3:2.

Ekipa z Mazowsza wygrała pierwsze spotkanie 3:0 i ona w play-off w serii do trzech zwycięstw prowadzi 2:0. Mecz numer 3 odbędzie się w Radomiu w sobotę o 14.45. Łodzianki, by myśleć jeszcze o brązowym medalu muszą go koniecznie wygrać.
Po czterech setach pięć zawodniczek w drużynie łódzkiej miało dziesięć i więcej punktów. Zaroślińska-Król miała na koncie 23. Po drugiej stronie siatki punktowały głownie dwie siatkarki, ale za to jak - Bruna Honorio dociągnęła do 30 w tym dwa w bloku, a Ana Bjelica, która rozgrywała bardzo dobre spotkanie, miała o siedem mniej. Set trzymał w napięciu do ostatnich piłek i radomianki zasłużenie doprowadziły do tie breaka.

Piątą partię radomianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Dobrze grała Ana Bjelica. Przyjezdne prowadziły 9:3 i spokojnie utrzymały przewagę do końca.

MVP: Bruna Honorio Marques

ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:3 (25:23, 25:20, 20:25, 23:25, 9:15)

ŁKS Commerceceon: Bongaerts, Lazović, Alagierska, Zaroślińska-Król, Wójcik, Ninković, Saad (libero) oraz Pasznik, Kalandadze, Strasz (libero).

E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa, Samara, Moskwa, Honorio Marques, Bjelica, Łukasik, Witkowska (libero) oraz Picussa, Biała, Twardowska, Bałucka.