Siatkówka. Drużyna Grot Budowlani wygrała za trzy punkty

Zwycięstwo Grot Budowlani w lidze siatkarek

Łodzianki przystąpiły do ligowego meczu niezwykle skoncentrowane. Po wyrównym początku pierwszego seta, od stanu 6:5, zdobyły osiem punktów, a rywalki tylko jeden. Zespół z Piły zupełnie się pogubił. Tego dowodem ostatnia akcja, gdy Bączyńska zablokowała atakującą Urban. Ta wczesna faza seta, miała wielki wpływ na jego dalszy przebieg. Po kontrze Kraiduby Budowlane prowadziły 17:8. Im dalej, tym gorzej wyglądała gra PTPS. Nic się nie udawała przyjezdnym. Osiem kolejnych starconych punktów jest tego najlepszym dowodem. Nic dziwnego, że set zakończył się ich klęską.
Początek drugiego seta znów był zacięty. Łodzianki prowadziły, ale minimalnie 6:5, 8:7, 9:8. ba, yrwalki wyszły na prowadzenie 13:11, gdy dwukrotnie zablokowały Leys. Atak Skoneckiej z drugiej linii dał jeszcze większą przewagę PTPS 16:13, a udana akcja Baran 19:15. Nerwy w Budowlnych. Po ataku Kraiduby, a potem Leys w aut, drużyna gości prowadziła 23:18. Nic dziwnego, że wygrała, choć po pierwszym nikt w hali, no może poza zespołem z Piły, w to nie wierzył.
Łodzianki ciągle były w rozsypce na początku trzeciej partii. Przegrywały 1:3. Na szczęście wzięły sią w garść. Doprowadziły do remisu 6:6. Atak Kraiduby i proste błędy teamu z Piły dał im prowadzenie 12:7. Dobra seria łodzianek trawała ndal. Nie pozwalały na wiele rywalkom. Po ataku Śmieszek prowadziły 20:11. Atak Kraiduby z drugiej linii dał pewne zwyciąstwo w tym secie.
Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia pilaenk 2:0 i 4:2. Łodzianki wyszyły na prowadzenie 5:4, ale rywalki nie dawały za wygraną, utrzymując minimalną przewagę. Trzy udane akcje Kraiduby (w tym as serwisowy), atak Bączyńskiej ni udany dały prowadzenie łodziankom 20:15, przesądzając o losach spotkania. Łodzianki wygrały za trzy punkty (po akcji a jakże Kraiuduby) i są trzecią drużyną rozgrywek.
Grot Budowlani - Enea PTPS Piła 3:1
(25:11, 20:25, 25:15, 25:17
)
Grot Budowlani Łódź: Nowicka, Śmieszek, Leys. Twardowska, Kraiduba, Pencova, Babicz, Bałdyga, Lewandowska, Bączyńska, libero Stenzel, Garstka
ENEA PTPS Piła: Gawlak, Słonecka, Bednarek, Hnatyszyn, Ponikowska, Szubert, Markiewicz, Kazała, Janiszewska, Urban, Bolimowska, Baran, libero: Saad, Pawłowska