Siatkówka. Drużyna Grot Budowlani przegrała mecz z Chemikiem Police

Siatkarki Grot Budowlani zakończyły sezon zasadniczy meczem z mistrzynami Polski - Chemikiem Police.

Mecz znakomicie zaczął się dla łodzianek, które prowadziły w pierwszym secie 6:1. Zespół z Polic starał się odrabiać straty, ale łodzianki powiększyły przewagę (14:8, 16:10). Gdy sytuacja stawała sią groźna mistrzynie ostro wzięły się do roboty. Zdobyły pięć punktów z rzędu. Chemik doprowadził do remisu 17:17 i za chwilę wyszedł na prowadzenie. Zupełnie posypała się gra łodzianek. W 14 kolejnych akcjach aż 13 punktów zdobyły przyjezdne!
Początek drugiej partii to zacięta, wyrównana walka. Potem łodzianki straciły cztery punkty z rzędu i przewagę uzyskały policzanki, co zapewniło im pewny triumf.
W trzecim secie Chemik prowadził 6:3, ale łodzianki wyrównały na 6:6. Sytuacja się powtarzała. Przyjezdne osiągały przewagę, ale miejscowe skutecznie je goniły i dogoniły. A potem wyszły na prowadzenie 22:18 i wygrały.
W czwartym secie Chemik prowadził 4:1, 7:3. Łodzianki doprowadziły do stanu 13:14, potem przegrywały różnicą czterech punktów. Walka trwała. Chemik prowadził tylko 21:20, ale ostatecznie wygrał seta i mecz.
MVP Aleksandra Krzos
Łodzianki przegrały w lidze po raz drugi. Serial trwa jednak dalej, tym razem jest to walka o medale. Pierwsze spotkanie półfinałowe pomiędzy Grot Budowlanymi Łódź a Chemikiem Police zaplanowane jest na 15 kwietnia (w Policach) o godzinie 20, a kolejne obędzie się w Łodzi, w Atlas Arenie 17 kwietnia o godzinie 18.

Grot Budowlani - Chemik Police 1:3
(20:25, 19:25, 25:20, 21:25)

Grot Budowlani: Kąkolewska, Piotrowska, Twardowska, Grobelna, Vincourobva, Grajber, Witkowska (libero) oraz Cutura, Polak, Muszyńska

Materiał oryginalny: Siatkówka. Drużyna Grot Budowlani przegrała mecz z Chemikiem Police - Express Ilustrowany