Siatkówka. Chemik za silny. Puchar Polski nie dla drużyny Grot Budowlani

Niestety, drużynie Grot Budowlani nie udało się po raz trzeci zdobyć siatkarskigo Pucharu Polski. Gdyby łodzianki grały tak jak w pierwszym secie, to kto wi. Tak jednak nie było. Chemik rósł z każdą piłką i po raz dziewiąty wywalczył puchar

Na początku premierowego seta remis gonił remis. Niestety, nie weszła dobrze w pojedynek liderka - Jones - Perry. KIlka nieudanych ataków i przewagę uzyskał Chemik, ale Budowlane walczyły, choć popełniały zbyt proste błędy (wpadały w siatkę). Słabo grała Brakocević, pudłowała Kąkolewska i łodzianki wyszyły na prowadzenie (22:19) i wygrały!
Początek drugiego seta dla podrażnionego Chemika, który prowadził 9:4, 12:8. Grot walczył, doprowadził do remisu 14:14, a potem wyszły na prowadzenie 18:16. Niestety, ataki w aut, zatrzymanie Damaske dały cztery punkty przewagi Chemikowi (24:20) i zwycięstwo.
Akcje odrodzonej Brakoević dało prowadzenie Chemikowi 9:5. Do czasu. Łodziani przeszły śmiałymi atakami do ofensywy i prowadziły 13:11. ale błąd za błędem popełniany przez łodzianki, sprawił, że role się odwróciły, a Brakocević zaczęła grać zdecydowanie lepiej niż Jones - Perry. Blok Chemika był jak z betonu.
Łodzianki nie mogły odzyskać werwy z pierwszego seta. W czwartej partii Chemik prowadził 15:8. Kontrolował seta. Wygrał go i zdobył Puchar Polski