Siatkówka. Anastasija Kraiduba skuteczna jak Jovana Brakocevic

W zaciętych siatkarskich derbach Łodzi lepsze okazały się zawodniczki Gort Budowlani, pokonując ŁKS Commercecon 3:1 (20:25, 25:23, 25?23, 25:23).

Był to roezgrany awansem mecz 11. kolejki. Budowlanym sukces przyniosła taktyka, która była bardzo skuteczna (do przegranej walki w finale) w zeszłym sezonie. Skuteczna gra oparta jest na jednej dynamicznej, grającej wyjątkowo skutecznie zawodniczce. W miniony sezonie była to Jovana BrakocevicCanzian, która biła kolejne punktowe rekordy, ale przeniosła się do włoskiej Serie A, a dokładniej do zespołu Igor Gorgonzola Novara. Teraz nie do zatrzymania była 24letnia ukraińska atakująca Anastasija Kraiduba, która zdobyła aż 35 punktów i została jak najbardziej słusznie uznanai za MVP spotkania. Miwrząca 194 cm wzrostu Anastasija była najlepszą siatkarką ligi ukraińskiej 2017 oraz najlepiej zagrywającą i trzecią najlepiej punktującą ligi rosyjskiej. Trudno nie pochwalić bossów Budowlanych, że znów znaleźli tak dobrą, wyrastającą ponad poziom ligi, zawodniczkę i przekonali ją do bronienia łódzkich barw.
Pod całkowitą kontrolą miałyśmy jedynie pierwszego seta. W pozostałych partiach kontrolowałyśmy sytuację jedynie do połowy, potem rywalki nam uciekały. W naszej grze robiły się przestoje, a Budowlane to wykorzystywały, dominując w grze na siatce i odważnie atakując w końcówkach. My gubiłyśmy się, wstrzymywałyśmy rękę w ataku, przez co to przeciwniczki wygrały trzy kolejne sety i cieszyły się z końcowego zwycięstwa przyznała po meczu zawodniczka ŁKS Commercecon Łódź, Joanna Pacak.
W niedzielę ŁKS Commercecon o godz. 18 podejmie Enea PTPS Piła, zaś dzień później w Warszawie Grot Budowlani o godz. 19 zmierzy się z beniaminkiem, drużyną Wisły. To są rywalki do pokonania. PTPS na trzy mecze wygrał do tej pory jeden, a Wisła na dwa rozegrane żadnego.