Siatkówka. 38 punktów Veroniki Jones- Perry nie pomogło. Porażka Grot Budowlani

W hitowym starciu 15 kolejki Tauron Ligi zmierzyły się zespoły zajmujące medalowe pozycje.

Wygrała Radomka i ma dwa punkty przewagi nad Grot Budowlani. Znakomicie grała Veronica Jones - Perry, ale nie miała wsparcia w koleżankach. Zdobyła 38 punktów! Po dwunastu zwycięstwach (liga, superpuchar) z rzędu łodzianek, przyszła w końcu porażka.

Od początku meczu trwała zacięta walka punkt za punkt. Po akcjach Jones - Perry łodziani osiągnęły wyraźną przewagę i wygrały seta. To Amerykanka trzymała grę i wynik korzystny dla łodzianek. Zdobyła w pierwszym secie aż 11 punktów!
W drugim secie gospodynie przejęły inicjaytwę i to one uzyskały kilkupunktową punktową przewagę. Do wyrównania 18:18 doprowadziła a jakże Jones - Perry. Potem jednak lepiej spisywały się gospodynie i wygrały seta.
W trzeciej partii znów trwała zacięta rywalizacja. Cała siła przyjezdnych była w rękach Amerykanki. Po jej serwisach prowadziły 14:11. Łodzianki utrzymywały inicjatywę i na tablicy widniał wynik 21:18. Łodzianki nie dawały za wygraną. Było 25:25. Nieudany atak Fedusio dał wygraną Radomce.
W czwartej partii Radomka prowadziły różnicą czterech punktów. Łodzianki walczyły i wyszły na prowadzenie 23:22. Potem były remisy. Serwis dał jednak zwycięstwo gospodyniom.
W pierwszej rundzie zwyciężyły łodzianki 3:2.

Radomka Radom - Grot Budowlani 3:1

(16:25, 25:21, 27:25, 26:24)

Budowlani: Nowicka (3), Lisiak (9), Górecka (3), Jones-Perry (38), Fedusio (13), Moskwa (4), (libero) oraz Lewandowska, Kędziora, Damaske (6)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0