Siatkówa. Derby rozstrzygnęły się w dramatycznym piątym secie

To były derby i pokaz tego, co potrafią kibice.

Wszystkie bilety na derbowy mecz w Atlas Arenie zostały wyprzedaże. a atmosfera była fantastyczna
W pierwszym secie ŁKS prowadził 7:3 i 13:8. Potem jednak do głosu doszły rywalki, który uzyskały czteropunktową przewagę (22:18) i wygrały.
Po trzech znakomitych serwisach Stysiak drużyna Budowlanych prowadziła 4:3. Potem przewagę osiągnął ŁKS, nawet sześciopunktową (23:17) i wygrał. Przyjęcie piłek po obu stronach dalekie było od doskonałości.
W trzecim secie ŁKS prowadził już 18:10, a potem 22:15 i 23:17. To nie mogło skończyć się inaczej, jak zwycięstwem ełkaesianek.
W czwartym secie rządził Grot Budowlani, który prowadził 10:3 i 13:7, 15:9, 18:10 i sprawił, że mecz rozstrzygnął się w piątej partii.
W decydującym secie ŁKS prowadził 4:0, a potem 6:1, ale Grot Budowlani nie dawał za wygraną. Doprowadziłły do stanu 4:6 i trwała zacięta walka. Budowlane doprowadziły do remisu 11:11. Po bloku Efimienko i nieudanym ataku akcji ŁKS wyszedł na prowadzenie 13:11. Rywalki doprowadziły do remisu 13:13, a potem wyszły na prowadzenie 14:13 po znakomitych zagrywkach. Potem trwała dramatyczna pogoń ŁKS, które obroniły trzy meczbole, ale czwartego już nie. MPV Brakocevic.
Drużyna Grot Budowlani grała bez Babicz, która zerwała więzadła.

ŁKS Commercecon - Grot Budowlani 2:3
(19:25, 25:19, 25:17, 15:25, 16:18)

ŁKS Commercecon: Zuzanna Efimienko-Młotkowska 13, Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias 15, Klaudia Alagierska 13, Monika Bociek 17, Aleksandra Wójcik 8, Krystyna Strasz (l) oraz Anna Korabiec (l), Izabela Kowalińska, Marta Wójcik, Agata Wawrzyńczyk 1, Daria Szczyrba.
Grot Budowlani: Femke Stoltenborg 10, Magdalena Stysiak 15, Gabriela Polańska 8, Jovana Brakocević 22, Anna Bączyńska 4, Jaroslava Pencova 4, Maria Stenzel (l) oraz Ewelina Tobiasz 1, Małgorzata Śmieszek 2, Oliwia Urban 1.

1.03: Grot Budowlani – Radomka (18), KSZO Ostrowiec – ŁKS Commercecon (17).