Siatkarskie derby Łodzi tym razem dla zespołu Grot Budowlanych

Bartosz Kukuć
Grot Budowlani pokonali ŁKS Commercecon
Grot Budowlani pokonali ŁKS Commercecon krzysztof szymczak
W Mławie zakończył się siatkarski memoriał poświęcony pamięci Grzegorza Morawskiego, w którym udział wzięły trzy zespoły kobiecej ekstraklasy i jeden pierwszoligowiec. W finale kibice emocjonowali się derbami Łodzi, w których drużyna Grot Budowlanych pokonała ŁKS Commercecon 3:0 (25:16, 25:19, 26:24).

W pierwszym secie dziewczyny z Budowlanych szybko wypracowały sobie wyraźną przewagę (4:1, 8:3, 13:6, 17:11). Decydującą akcją popisała się Weronika Centka i to podopieczne trenera Jakuba Głuszaka triumfowały (25:16).

Drugą odsłonę tego meczu lepiej rozpoczął zespół prowadzony przez trenera Michala Maska, który prowadził 4:2. Później trwała wyrównana walka (10:10), jednak w kolejnej fazie seta znów lepiej prezentowali się Grot Budowlani (13:10, 18:15, 22:16). Po ataku Małgorzaty Lisiak partia została zakończona (25:19).

Trzeci set okazał się ostatni. Było 8:7 dla Grot Budowlanych, następnie zaś 18:15 i 20:16. ŁKS Commercecon zniwelował większość strat (20:21), a później był nawet remis (23:23 i 24:24). Mecz zakończyła asem serwisowym rozgrywająca Martyna Łazowska (26:24).

Za MVP tego spotkania została uznana przyjmująca Grot Budowlanych Zuzanna Górecka

W meczu i trzecie miejsce IŁ Capital Legionovia Legionowo (ekstraklasa) wygrała z pierwszoligowym LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (24:26, 25:17, 25:23, 25:22).