Siatkarska premiera. Drużyna Grot Budowlani gra w Łodzi z Jokerem Świecie

Dziś startuje ekstraklasa siatkarek.

W rozgrywkach Tauron Ligi wystąpi 12 drużyn, dla jednej z nich jest to debiut w ekstraklasie (UNI Opole dziś o gdz. 17.30 podejmie mistrza Polki Chemika Police).
Tytułu mistrzowskiego broni Grupa Azoty Chemik; w finale poprzedniego sezonu policzanki pokonały rzeszowski Developres 31 (2:3, 3:2, 3:2, 3:1). Brązowy medal wywalczyły siatkarki ŁKS Commercecon, które w rywalizacji o trzecie miejsce ograły E.Leclerc Moya Radomkę Radom 32 (0:3, 2:3, 3:2, 3:0, 3:0).
Młoda, obiecująca drużyna Grot Budowlani skończyła zmagania na piątym miejscu. W niedzielę o godz. 14.45 łodzianki podejmą jedenasty zespół minionych rozgrywek Jokera Świecie. W ostatnim sparingu nasz zespół zremisował z Energa MKS Kalisz 2:2 (20:25, 25:20, 25:19, 14:25).

Jakub Głuszak został nowym trenerem Budowlanych Możemy na pewno parę rzeczy poprawić i być jeszcze lepszym zespołem stwierdził Głuszak po wygranym memoriale Grzegorza Morawskiego, w którym w finale jego podopieczne pokonały ełkaesianki.

ŁKS Commerceocon ma przełożoną premierę ze względu na długie zaangażowanie swoich czołowych zagranicznych zawodniczek w mecze reprezentacji. Amerykanka Veronica JonesPerry z reprezentacją narodową zdobyła brązowy medal Pucharu Panamerykańskiego. JonesPerry została wybrana jedną z dwóch najlepszych przyjmujących turnieju.
Roberta Ratzke po wywalczeniu srebrnego medalu igrzysk olimpijskich dołożyła złoty medal złoty medal mistrzostw Ameryki Południowej. Ełkaesianki pierwszy mecz rozegrają 2 października 2021 z Radomką na wyjeździe. Spotkanie z pierwszej kolejki, w którym łodzianki miały podejmować Legionovię, zostało przeniesione na 27 października.