Siatkarki nie dały rady Włoszkom

ei24
Siatkarki nie dały rady Włoszkom ei24
Siatkarki Organiki Budowlanych przegrały w Łodzi z włoskim zespołem MC Carnaghi Villa Cortese 1:3 (19:25, 17:25, 25:16, 15:25) w pierwszym meczu grupy D Ligi Mistrzyń.

Organika Budowlani: Marta Wójcik, Karolina Kosek, Luana Vanessa de Paula, Kathleen Olsovsky, Joanna Mirek, Julia Szeliuchina, Katarzyna Ciesielska (libero) oraz Katarzyna Zaroślińska, Katarzyna Bryda, Sylwia Wojcieska, Marta Szymańska, Michela Teixeira.

MC Carnaghi Villa Cortese: Napela Lindsey Berg, Chiara Negrini, Sara Anzanello, Taismary Leiva Aguero, Esther Aurea Dalmau Cruz, Raffaella Calloni, Alessia Lanzini (libero) oraz Colleen Megan Hodge, Chiara Caterina Bosetti.

Widzów: 5000.

Pierwszy i drugi set toczyły się pod dyktando przyjezdnych, które były zdecydowanie lepsze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Zespół z Włoch szybko obejmował kilkupunktowe prowadzenie i do końca setów kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie.

Łodziankom kilka razy udało się jedynie zniwelować straty do trzech punktów. Na więcej rywalki im nie pozwalały. Pierwszego seta Organika przegrała 19:25, a drugiego 17:25.

Role odwróciły się w trzeciej partii. Po stracie pierwszego punktu łodzianki zdobyły dwa z rzędu i po raz pierwszy w całym spotkaniu wyszły na prowadzenie (2:1). Przed pierwszą przerwą techniczną ich przewaga nad rywalkami wzrosła do trzech (8:5), przed drugą do czterech (16:12), a na koniec seta do dziewięciu punktów (25:16). Podopieczne Wiesława Popika dobrze grały w obronie i bloku, a rywalki nie potrafiły zatrzymać ataków Katarzyny Brydy i Katarzyny Zaroślińskiej.

Początek czwartego seta dawał nadzieję na powtórkę z poprzedniej partii. Tym razem jednak po wyrównanym początku (4:4) sytuacja wróciła do stanu z pierwszej i drugiej partii. Przyjezdne wywalczyły pięciopunktową przewagę (14:6) i nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa. Czwartego seta wygrały bez problemów 25:15 i cały mecz 3:1.

Był to pierwszy mecz w europejskich pucharach w historii Organiki Budowlanych. W kolejnym spotkaniu grupy D zdobywczynie Pucharu Polski zagrają na wyjeździe z RC Cannes. Spotkanie odbędzie się 30 listopada.(PAP)