Siatkarki ŁKS Commercecon wyrównały stan finału mistrzostw Polski

Siatkarki ŁKS Commercecon przegrały we własnej hali z Developresem Bella Dolina Rzeszów 1:3 w pierwszym finałowym meczu mistrzostw Polski. W drugim spotkaniu rozegranym w Rzeszowie sytuacja odwróciła się i to łodzianki wygrały 3:2. Stan finału 1:1. Trzeci mecz 10 maja w Łodzi.

Łodzianki fatalnie rozpoczęły spotkania w Rzeszowie. Pierwsze dwa sety wyraźnie przespały i przegrały je do 13 i 18. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego odrodziły się w trzeciej partii. Walczyły bardzo dzielnie i wygrały ją na przewagi. Także w czwartej odsłonie trwała zacięta walka przy siatce, ale i tym razem górą były łodzianki.
O zwycięstwie decydował tie-break. W decydującym secie znów byliśmy świadkami olbrzymich emocji i dobrej gry ełkesianel, które postawiły kropkę nad i.
Niestety na noszach boisko opuściła Zuzanna Górecka, która w tie-breaku upadła po jednym z ataków i doznała kontuzji kolana.
MVP: Valentina Diouf
Wynik rywalizacji 1:1.

Developres Bella Dolina Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:13, 25:18, 24:26, 23:25, 12:15)

Developres: Blagojević (20), Centka (13), Wenerska (1), Orvosova (16), Kalandadze (24), Jurczyk (13), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (2) i Bińczycka
ŁKS: Gryka (14), Witkowska (6), Diouf (23), Górecka (14), Ratzke (1), Scuka (12), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk (1), Gajer (1) i Piasecka (5)