Siatkarki Grot Budowlanych daleko od finału Pucharu CEV! Zobaczcie ZDJĘCIA kibiców

Krzysztof Szymczak
Siatkarki Grot Budowlani Łódź w pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu CEV przegrały we własnej hali z Viteos Neuchatel UC 1:3.

Łodzianki bardzo dobrze zagrały w pierwszej partii, którą wygrały do 17. W tym momencie wydawało się. że podopieczne trenera Macieja Biernata pójdą za ciosem i szybko zakończą ten mecz. Jednak siatkarki szwajcarskiej drużyny nie zamierzały kapitulować. W drugim secie zagrały bardzo ofiarnie i wygrały go do 21.

Bardzo zacięta była trzecia partia tego spotkana. Ostatecznie, na przewagi, wygrały ją zawodniczki drużyny Viteos. Także w czwartej partii górą była drużyna gości.

Pojedynek rewanżowy odbędzie się 27 lutego o godzinie 19 w Halle des Sports de la Riveraine i łodzianki są w szalenie trudnej sytuacji. Muszą wygrać 3:1, a następnie triumfować w tzw. złotym secie!

Grot Budowlani Łódź – Viteos Neuchatel UC 1:3 (25:17, 21:25, 26:28, 22:25)

Grot Budowlani: Wilińska, May, Różyńska, Bjelica, Blagojević, Lisiak, Łysiak (libero) oraz Łazowska, Sobiczewska, Mitrović.

Neuchatel: Pierret, Scambray, Branca, Grubbs, Haynes, Gross, Delley (libero) oraz Troesch, Petitat.