Siatkarki Grot Budowlanych awansowały do ćwierćfinału Pucharu CEV

Siatkarki Grot Budowanych Łódź dotrzymały słowa. Obiecały kibicom, że powalczą o awans do ćwierćfinału Pucharu CEV i tak się właśnie stało. Podopieczne trenera Macieja Biernata wyeliminowały w 1/8 finału hiszpański zespół CV Gran Canaria.

W pierwszym starciu łodzianki uległy 1:3. Aby więc marzyć o grze w ćwierćfinale dziewczyny Biernata musiały zwyciężyć w Sport Arenie za trzy punkty (czyli 3:0 lub 3:1), następnie zaś zwyciężyć jeszcze w tzw. złotym secie.

I to się gospodyniom udało. W meczu zwyciężyły 3:1, a w złotym secie prowadziły właściwie od początku (m.in. było 3:0, 8:4) i nie wypuściły już z rąk wielkiej szansy. To może być niezwykle cenne zwycięstwo jednej z dwóch łódzkich drużyn, występujących w ekstraklasie.

W ćwierćfinale Grot Budowlani powalczą z lepszym zespołem z pary VDK Gent Dames (Belgia) – CV Kiele Socuellamos (Hiszpania). Pierwsze spotkanie wygrały Hiszpanki 3:2, natomiast rewanż rozpocznie się dzisiaj o 20.30

- Wierzymy, że doprowadzimy do złotego seta i przejdziemy do następnej rundy. Liczymy na doping naszych kibiców bo bardzo nas wspierają w każdym meczu - mówiła przed spotkaniem Ewelina Polak, rozgrywająca Grot Budowlanych.

W ekstraklasie łódzka drużyna powalczy teraz w najbliższy poniedziałek. O 20.30 rozpocznie bowiem wyjazdowy mecz z MOYA Radomką Lotnisko Warszawa Radom

Grot Budowlani Łódź – CV Gran Canaria 3:1 (25:12, 25:21, 20:25, 25:16, złoty set: 15:9)