Siatkarki Grot Budowlani miały wpadkę w drugim secie, ale wywalczyły awans w Pucharze Polski

Siatkarki Grot Budowlani wygrały mecz 1/8 Pucharu Polski z Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz i wywalczyły awans

W pierwszym secie łodziani szybko uzyskały bezpieczną przewagę 10:5, 13:6, 19:9 nie dając rywalkom szans na zaczerpnięcie oddechu. Pewnie wygrały partię, która trwała 19 minut.
Drugi set toczył się zupełni ianczej. Na tablicy widniał wynik 3:4, a potem sensacyjnie 10:15. Łodzianki ruszyły w pogoń, nieskuteczną. Niespodziewanie przegrały seta.
Na początku trzeciej partii trwała walka punkt za punkt. Od stanu 8:7 zdobyły pod rząd cztery ważne punkty. Ta przewaga pozwoliła im spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń, zdoybwać punkt za punktem i pewnie wygrać seta.
W czwartej partii było 4:4. Potem jednak łodzianki kontrolowały sytuacje. Wygrały pewnie i wywalczyły awans.
Bydgoszczanki w lidze na 9 miejscu. Łodzianki są czwarte.

Grot Budowlani - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1

(25:12, 19:25, 25:14, 2512)

Budowlani: Nowicka (4), Lisiak (13), Lewandowska (6), Górecka (12), Jones-Perry (27), Fedusio (12), Stenzel (libero) i Damaske
Pałac: Dascalu (7), Ziółkowska (6), Hawryła (6), Mazurek (2), Bidias (11), Mucha (5), Jagła (libero) oraz Reszelewska (libero), Żurowska, Reiter (3), Lijewska (2) i Michalewicz (2

)

Zwycięzcy ośmiu spotkań zmierzą się 10 lutego w ćwierćfinałach. Płomień/Developres – Chemik/Legionovia, BKS/Joker – ŁKS/Energa, Budowlani/Pałac – NOSiR/PTPS, San-Pajda/#VolleyWrocław – Stal/Radomka.
 Turniej finałowy odbędzie się w dniach 20–21 lutego w Nysie.