Siatkarki Budowlanych wygrały za trzy punkty!

Radość siatkarek Budowlanych po zwycięstwie nad Gwardią
Radość siatkarek Budowlanych po zwycięstwie nad Gwardią Maciej Stanik
Na taki mecz w wykonaniu siatkarek Budowlanych Łódź kibice czekali od początku sezonu. W spotkaniu z Gwardią Wrocław łodzianki przerwały serię porażek i po raz pierwszy w tych rozgrywkach wygrały 3:0.

Tym samym podopieczne Mauro Masacciego zrewanżowały się za porażkę w takim samym stosunku we Wrocławiu. Gospodynie przegrywały na początku każdego seta, ale później odrabiały stratę i uzyskiwały bezpieczną przewagę. Do wygranej Budowlane poprowadziła kapitan Joanna Mirek, która zdobyła 18 punktów. Bardzo dobrze zagrała też Helene Rousseaux. W łódzkiej drużynie zadebiutowała Matea Ikić. Chorwatka zastąpiła Karolinę Kosek, która ma propozycję z Włoch.
Budowlane przerwały passę czterech porażek. Dzięki zwycięstwu awansowały na 6. miejsce w tabeli.

Budowlani Łódź - Impel Gwardia Wrocław 3:0
(26:24, 25:18, 25:23)

Budowlani: Rousseaux 12, Golec 8, Wójcik 1, Mirek 18, Ikić 5, De Paula, Ciesielska (libero) oraz Kwiatkowska 1, Mikołajewska 2, Bryda 1, Mróz 8 i Grbać 1.
Gwardia: Wilson 2, Mroczkowska 12, Czypiruk 11, Jaszewska 12, Haładyn 0, Efimienko 7, Krzos (libero) oraz Folta, Matyjaszek 1, Medyńska, Rosner i D. Sobolska 3.