Siatkarki Budowlanych przegrały z Piłą oraz z... grypą

(bart)
Najskuteczniejszą zawodniczką Budowlanych w Pile była Sylwia Pycia
Najskuteczniejszą zawodniczką Budowlanych w Pile była Sylwia Pycia Maciej Stanik
Trzynasta kolejka ekstraklasy okazała się pechowa dla siatkarek Budowlanych. Łodzianki przegrały bowiem po tie-breaku w Pile z PTPS 2:3. Zdobyły więc tylko punkt.

W Łodzi to podopieczne Macieja Kosmola zwyciężyły 3:0, liczyliśmy, że w Pile będzie podobnie. Inna sprawa, że w tym sezonie w tamtejszej hali wygrał jedynie Aluprof, a z sześciu innych grających tam drużyn seta urwał jedynie Pałac.
Pierwszy set zaczął się od prowadzenia gospodyń 2:0, ale wtedy goście pokazali klasę, szybko odrabiając stratę, a potem powiększając przewagę (3:6, 7:13, 7:17). Od stanu 12:24 Budowlani stracili koncentrację, ale ostatecznie po ataku Doroty Ściurki wygrali 25:17. W drugiej partii to zespół z Łodzi prowadził 2:0, a przy pierwszej przerwie technicznej było 6:8. Trwała zacięta walka, dopiero od remisu 17:17 zaznaczyła się przewaga PTPS (25:17). Trzeci set był popisem Budowlanych. Łodzianki szybko odskoczyły na 4:0, później było 4:10. Wprawdzie pilanki zdołały doprowadzić do stanu 9:11, jednak do końca tej partii zdobyły już tylko dwa punkty! Sukces Budowlanych w tej odsłonie meczu przypieczętowała skuteczna Sylwia Pycia (11:25). W czwartej partii pilanki się zrehabilitowały. Prowadziły 9:3 i 19:11. Wprawdzie łodzianki zniwelowały stratę do dwóch ,,oczek'' (22:20), ale wkrótce cieszyły się przeciwniczki (25:21). W tie-breaku sytuacja zmieniała się, jak w kalejdoskopie (2:0, 2:5, 11:19). W pewnym momencie było już tylko 12:11, jednak po asie serwisowym Darii Paszek to PTPS wygrał mecz (15:11).
Niezwykle istotny wpływ na rezultat miał fakt, że szalejąca w Polsce grypa nie ominęła zespołu z Łodzi. Dość powiedzieć, że nie tylko z rywalkami, ale z wirusami musiały walczyć: Magdalena Piątek, Courtney Thompson, Aleksandra Kruk, Ściurka oraz Pycia.Thompson i Piątek po spotkaniu trafiły do szpitala.
Kolejne spotkanie zawodniczki Budowlanych rozegrają w najbliższą sobotę. O godz. 17 podejmą w Atlas Arenie przy al. Bandurskiego Pałac Bydgoszcz.

PTPS Piła - Budowlani Łódź 3:2
(17:25, 25:18, 11:25, 25:21, 15:11)
PTPS: Kajzer 1, Kuligowska 13, Lis 8, Krawulska 15, Malesević 16, Martałek 12, Wysocka (libero) oraz Naczk, Paszek 1, Wawrzyniak.
Budowlani: Thompson, Kruk 7, Pycia 20, Piątek 15, Ściurka 18, Golec 6, Durajczyk (libero) oraz Wójcik, Sikorska 1, Mikołajewska 2.