Siatkarki Budowlanych przegrały z Impelem

hof
Siatkarki Budowlanych Łódź w spotkaniu dziesiątej kolejki ekstraklasy przegrały we własnej hali z Impelem Wrocław 2:3 (23:25, 18:25, 25:16, 25:13, 13:15)

Pierwsza partia trwała 32 minuty. Łodzianki prowadziły do stanu 13:12. Później inicjatywę przejęły rywalki i już do końca seta nie oddały prowadzenia. Druga partia była krótsza, bo rywalki potrzebowały zaledwie 26 minut, by ją wygrać. Gospodynie tylko na początku tej odsłony prowadziły (8:7). Łodzianki wspaniale rozpoczęły trzecią partię. Dość szybko osiągnęły wysoką przewagą (16:5) i ostatecznie w tym secie zdeklasowały rywalki, wygrywając do 16.
Sytuacja powtórzyła się w czwartej odsłonie z tym, że Budowlane wygrały jeszcze bardziej zdecydowanie, bo do 13.
W tie-breaku było dużo emocji, ale ostatecznie górą była przyjezdna drużyna. Wrocławianki miały w składzie wiele gwiazd światowej oraz polskiej siatkówki i to chyba przesądziło, że zdołały wygrać niezwykle zaciętą końcówkę spotkania.

Budowlani Łódź - Impel Wrocław 2:3 (23:25, 18:25, 25:16, 25:13, 13:15)
Budowlani: Vincourova, Muresan, Pycia, Polańska, Brzezińska, Beier, Medyńska (libero) oraz Grajber, Woźniczka, Twardowska, Tobiasz
Impel: Radecka, Skowrońska-Dolata, Ptak, Sikorska, Costagrande, Hildebrand, Durr (libero) oraz Kaczor, Gryka, Kossanjowa