Siarka - ŁKS 88:79 .Łódzcy koszykarze podjęli walkę

hof
Michał Michalak zdobył najwięcej punktów dla ŁKS
Michał Michalak zdobył najwięcej punktów dla ŁKS Jarosław Ziarek
W kolejnym spotkaniu ekstraklasy koszykarzy (grupa 7-14) ŁKS przegrał z Siarką w Tarnobrzegu 79:88. Łodzianie nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Przez dwie kwarty pachniało sensacją. Podopieczni trenera Piotr Zycha toczyli na parkiecie w Tarnobrzegu wyrównany bój.
W pierwszej kwarcie doskonale spisywali się środkowi łódzkiej drużyny, Krzysztof Sulima i Jakub Dłuski, i goście wygrali 21:20. Równie dobrze było w drugiej ćwiartce. Paweł Malesa trafił za trzy punkty i ŁKS prowadził 28:24. Po dwudziestu minutach gry był remis 42:42. Niestety, początek drugiej części to koszmar ełkaesiaków. Gospodarze zdobyli dwanaście punktów z rzędu, a łodzianie... żadnego.
Siarka wygrywała już 66:54, ale ełkaesiacy poderwali się do walki i zdobyli sześć kolejnych punktów i było 66:60. Później Dłuski faulował Tillera przy próbie rzutu za trzy punkty, sędzia odgwizdał faul, a gracz Siarki wykorzystał trzy rzuty osobiste (69:60).
Czwartą odsłonę wczorajszego spotkania bardzo dobrze rozpoczął Jarosław Zyskowski (sześć kolejnych punktów) i gospodarze prowadzili tylko 78:72. Później celnie trafiał Michał Michalak i przewaga Siarki stopniała do czterech punktów (78:74).
W końcówce spotkania ełkaesiacy ambitnie dążyli do zmniejszenia przewagi drużyny gospodarzy, ale ostatecznie nie udało się zrealizować tego celu.
* Siarka Tarnobrzeg - ŁKS 88:79 (20:21, 22:21, 27:18,
19:19).
ŁKS: Michał Michalak 20, Jarosław Zyskowski 14, Jakub Dłuski 13, Krzysztof Sulima 13, Piotr Trepka 9, Bartłomiej Szczepaniak 5, Paweł Malesa 5, Filip Kenig 0.