MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sezon na remonty (wideo)

ei24
Sezon na remonty
Sezon na remonty Janusz Kubik
Wiosenna pogoda sprzyja drogowcom, którzy na remontowanych odcinkach łódzkich jezdni pracują pełną parą.

- Jezdnia będzie równa jak stół - zachwalał ; robotnik pracujący na ul. Rudzkiej, na której od strony ul. Pabianickiej wylewany jest już asfalt. Trzy kilometry dalej ciężki sprzęt przygotowuje kolejny odcinek do remontu.

- Od ul. Cienistej do ul. Zastawnej ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest przez sygnalizację - mówi Aleksandra Kaczorowska z Zarządu Dróg i Transportu.
Sezon na remonty
Zakończenie wszystkich robót na ul. Rudzkiej planowane jest na listopad. Droga zostanie rozbudowana do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Popioły. Za ulicą Popioły ulica zwęzi się do jednej jezdni z dwoma pasami ruchu. Postawione zostanie nowe oświetlenie, wybudowana będzie ścieżka rowerowa, pojawią się nowe chodniki.
Również w listopadzie zakończy się modernizacja ul. Limanowskiego, gdzie roboty prowadzone są od ubiegłego roku na kilku odcinkach pomiędzy al. Włókniarzy i ul. Zachodnią. Od soboty nieprzejezdne jest skrzyżowanie z ul. Klonową/Hipoteczną. Kierowcy jeżdżą ulicą Lutomierską, na której w godzinach szczytu komunikacyjnego tworzą się potężne korki. W ramach prac na ul. Limanowskiego wymieniona zostanie podbudowa ulicy i nawierzchnia, ; torowisko ; tramwajowe, sieć trakcyjna, chodniki i latarnie. Tymczasem w drugiej połowie maja oddana będzie do użytku nowa nitka ul. Rokicińskiej na odcinku pomiędzy Selgrosem i ul. Malowniczą. Położona jest już większość asfaltu w rejonie nowo wybudowanego ronda. W poniedziałek jeździły po nim walce. (tj)

Sezon na remonty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany