Sezon grzewczy rozpoczął się w tym roku znienacka. Łódź włącza ogrzewanie!

Piotr Jach
Piotr Jach
Zaktualizowano 
Polska Press
Nagły spadek temperatury (w dzień do 11, a nocami nawet do 7 st. C) sprawił, że sezon grzewczy zaczął się w tym roku wyjątkowo wcześnie. Od dwóch dni Veolia Energia Łódź S.A. jest zasypywana podaniami o włączenie dopływu ciepła do budynków mieszkalnych spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkańców i innych obiektów.

- Mamy włączonych już około 10 procent spośród wszystkich 9500 węzłów ciepłowniczych będących własnością naszej firmy - mówi Robert Warchoł, rzecznik prasowy Veolii. - Będzie ich jednak bardzo szybko przybywać, bowiem zalała nas fala wniosków o rozruch węzłów ciepłowniczych i nasze ekipy pracują teraz nad tym pełną parą.

Już wczoraj z ciepłych kaloryferów mogli cieszyć się m.in. lokatory spółdzielni mieszkaniowych: „Zarzew”, „Teofilów”, „Pojezierska”, „Zagajnik”, „Karolew”, „Piaski”, „Czerwony Rynek” i Łódzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W najszczęśliwszej sytuacji są ci łodzianie, którzy mieszkają w budynkach, których węzły ciepłownicze mają przez cały rok włączoną tzw. automatykę pogodową. To rodzaj czujnika, który powoduje automatyczne włączenie przepływu gorącej wody do kaloryferów z chwilą, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zaprogramowanej wcześniej wartości; z reguły jest to 14 st. C.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można korzystać z ciepła zawsze, kiedy nagle zrobi się nieoczekiwanie chłodno. Zwłaszcza kapryśną wiosną zdaje to egzamin, bo nie wymaga uruchamiania całej machiny decyzyjno-wykonawczej. Ciepło po prostu włącza się samo, kiedy trzeba. A jeśli komuś to niepotrzebne, może zakręcić kaloryfery. Tak jest np. w Spółdzielni Mieszkaniowej „Bawełna”,

Co jednak ciekawe, choć 97 procent odbiorców ciepła od Veolii ma już węzły ciepłownicze wyposażone w automatykę pogodową, ogromna większość z niej nie korzysta, prosząc o zakręcenie zaworów doprowadzających gorącą wodę do węzłów ciepłowniczych na zakończenie sezonu grzewczego. Kiedy znów robi się zimno, trzeba je odkręcać.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

J
Ja

Zarząd wspólnoty przy ulicy Gdańskiej 44 w osobie p. Mirosławy Starorzyńskiej stwierdził że nie jest tak zimno i ogrzewania nie włączą. W domach mamy średnio 17 stopni. Czyli ciepło

G
Gość

Woronicza zimno

G
Gość
18 września, 20:01, Gość:

Dla elektrociepłowni idealną sytuacja jest sprzedawanie ciepła przez okrągły rok. Lato jest tylko niepotrzebną porą roku

Pojezierza...zimno😧

J
Jarek

SM Sympatyczna jak zwykle śpi! Ostatnia włoncza centralne, a pierwsza wyłącza. Kto zarządza tą spółdzielnią? Telefon do Spółdzielni: 42 687 09 00, m,ail: sekretariat@sympatyczna.eu.

G
Gość
18 września, 20:16, Gość:

Rojna zimno. Tragedia nie idzie wysiedziec w domu. Śpię dziś w pracy jest cieplej

Łanowa. Cieplutkie kaloryferki.

N
Nic skomplikowanego
18 września, 21:44, Ja:

Tak płaci się cały rok za ogrzewanie!!! Włączać nie marudzic

Możesz płacić tylko w sezonie grzewczym za to 2 razy tyle.

G
Gość

Będzie wojna. przed wojną też tak było.

m
mieszkaniec

Nie ma to jak własne ogrzewanie niezależne.

J
Ja

Tak płaci się cały rok za ogrzewanie!!! Włączać nie marudzic

G
Gość

Informacje wyssane z palca. Zagajnik dopiero dziś wywiesił kartkę, żeby odkręcić grzejniki, bo jutro będą uruchamiać. Zimno jak w lodowce.

G
Gość

Traktorowa , zimno.

G
Gość

Rojna zimno. Tragedia nie idzie wysiedziec w domu. Śpię dziś w pracy jest cieplej

G
Gość

Dla elektrociepłowni idealną sytuacja jest sprzedawanie ciepła przez okrągły rok. Lato jest tylko niepotrzebną porą roku

Dodaj ogłoszenie