Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sesja Rady Miejskiej w Łodzi. Radni podejmą decyzję o lokalizacji 4 piętrowych parkingów. Zobacz gdzie...

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
UMŁ
W środę, 15 kwietnia obędzie się trzecia w czasie epidemii koronawirusa sesja Rady Miejskiej w Łodzi. Sala obraz zostanie zdezynfekowana, a radni usadzeni pojedynczo w ławkach, tak by zachować między nimi dwumetrowe odległości. Na sesji oprócz radnych będzie tylko kilu urzędników, a mieszkańcy mogą przyglądać się obradom tylko przez internet.

Jedną z najważniejszych uchwał, które na sesji podejmą radni, to decyzja o przekazaniu czterech działek miejskich pod budowę piętrowych parkingów. Umowa na dzierżawę tych terenów zostanie zawarta na 28 lat, a parkingi powstaną w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Parkingi te powstaną na działkach przy al. Kościuszki 42, wschodniej 62 i 64, Wschodniej 67 oraz ul. Tuwima 12.

Radni uchwalą też, że na Stawach Jana, Stawach Ste­fańskiego i w Arturówku można będzie się kąpać legalnie w tym roku od 1 czerwca do 31 sierpnia. Uchwala określa też, że kąpieliska w Arturówku i na Stawach Jana obejmują po 95 metrów linii brzegowej, a to na Stawach Stefańskiego ma mieć 50 metrów.

W porządku obrad jest też uchwała o „woli przystąpienia do łódzkiego związku metropolitalnego”. Co prawda na razie Łódzki Związek Metropolitalny jeszcze nie istnieje, ale Senat skierował już do Sejmu projekt ustawy o jego powołaniu od dnia 1 sierpnia 2020 r. ŁZM ma zrzeszać gminy z terenu województwa, które mają współpracować nad rozwojem społecznym i gospodarczym regionu np. rozwijać transport zbiorowy.

Status pomnika przyrody dzięki uchwałom podjętym na sesji zyska licząca 51 drzew aleja klonów srebrzystych odchodząca w kierunku północnym od pętli tramwajowej przy ul. Konstantynowskiej. Dotychczas status pomnika przyrody miał tylko fragment alei między pętlą, a ul. Konstantynow­ską.

Radni uporządkują też sprawy związane z oświatą np. podstawówkom nr 71 i 111 dodadzą dodatkowe lokalizacje, czyli prawo do prowadzenia zajęć w budynkach, które te szkoły przejęły po zlikwidowanych gimnazjach.
Na koniec sesji radni zapoznają się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Łodzi za 2019 rok, co jest podstawa do udzielenia władzom miasta absolutorium.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany