Serie A. AC Milan odrobił straty w Weronie i znów jest liderem

Polskie Radio 24/Stanisław Moneta
Sandro Tonali
Sandro Tonali LaPresse/Associated Press/East News
Hellas Verona przegrał z Milanem 1:3 (1:1) w meczu 36. kolejki włoskiej piłkarskiej Serie A.

Milan przegrywał w Weronie po golu Davide Faraoniego, straty odrobili jednak Sandro Tonali (dwa gole) i Alessandro Florenzi. Cały mecz na ławce gospodarzy przesiedział Mateusz Praszelik, poza kadrą znalazł się z kolei kontuzjowany Paweł Dawidowicz.

W pozostałych niedzielnych spotkaniach Spezia (90 minut Jakuba Kiwiora, Arkadiusz Reca grał od 46. minuty) przegrała z Atalantą 1:3 (1:1), Venezia pokonała Bolognę (całe spotkanie Łukasza Skorupskiego) 4:3 (2:1), a Salernitana zremisowała z Cagliari 1:1 (0:0).

Milan awansował na 1. miejsce w tabeli. Na dwie kolejki przed końcem ma 80 punktów, o 2 punkty więcej od drugiego Interu Mediolan. Trzecie jest Napoli ze stratą 7 punktów do lidera.