ŚDM. Dziś Papież Franciszek w Polsce!

AIP
W czasie krakowskich ŚDM papież tradycyjnie już ogłosi miejsce, które będzie gospodarzem kolejnych dni młodych. ŚDM są okazją dla młodych katolików z całego globu na spotkanie się z papieżem i wspólnej modlitwy. Odbywają się one regularnie co dwa lub trzy lata od 1985 roku.

* Pielgrzymi z całego świata przybywają do Krakowa.
* Papież ogłosi, gdzie kolejne ŚDM
* Ojciec święty dziś przyleci do Polski
* Będzie najważniejszym gościem obchodów Światowych Dni Młodzieży.

Po raz 31. młodzi ludzie będą mieć okazję uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Miastem gospodarzem jest Kraków. Uroczystości po wielu latach ponownie odbywają się w Polsce. Po raz pierwszy ŚDM miały miejsce w Częstochowie w 1991 roku. Franciszek jest trzecim papieżem, który odwiedzi Polskę. Wcześniej zrobili to Benedykt XVI i Jan Paweł II.

Przebywając w naszym kraju papież spotka się nie tylko z pielgrzymami przybyłymi z całego świata, ale również z polskimi politykami, m.in, przedstawicielami rządu. Oprócz spotkań Franciszek zobaczy także ważne z historycznego punktu widzenia miejsca w Polsce.

Pierwszego dnia pobytu, czyli w środę ok. godziny 16, Franciszek zostanie oficjalnie powitany przez prezydenta Andrzeja Dudę zaraz po przylocie na lotnisku w Balicach. Następnie pojedzie na Wawel, gdzie także, ale już nieoficjalnie, porozmawia z polskim prezydentem.

Spotkanie w Krakowie podczas ŚDM będzie już trzecią okazją dla prezydenta Dudy do rozmowy z papieżem Franciszkiem. Po kolacji Ojciec Święty pokaże się w oknie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich, aby powitać wiernych zebranych na placu przed Pałacem. To słynne okno na ulicy Franciszkańskiej, gdzie wielokrotnie spotykał się i przemawiał do zgromadzonych wiernych Jan Paweł II.

Drugiego dnia papież będzie spędzał czas w Częstochowie. Przyleci tam z Krakowa z samego rana. Uda się do klasztoru na Jasnej Górze, gdzie pomodli się w Kaplicy Cudownego Obrazu. Odprawi również Mszę Świętą z okazji niedawno zakończonych obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. Obszar Sanktuarium może pomieścić około 300 tysięcy wiernych. Po południu planowany jest powrót Ojca Świętego do Krakowa. Na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich Prezydent Krakowa przekaże klucze do miasta Ojcu Świętemu. W tramwaju na Błonia, którym jechał będzie papież, będzie obecna także młodzież niepełnosprawna. Na Błoniach zostanie powitany przez zgromadzonych, których liczba może osiągnąć nawet 600 tysięcy. Po zakończeniu uroczystości ponownie ukaże się w oknie na ulicy Franciszkańskiej.

Piątek będzie dniem wizyty w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Papież zostanie odprowadzony po obozie i pomodli się w intencji ofiar II wojny światowej oraz o pokój na świecie. Jednak ze względu na charakter powagi miejsca nie wygłosi żadnej przemowy. Wieczorem, po przylocie do Krakowa, młodzi ludzie ponownie będę mieli okazję zobaczyć Franciszka w trakcie wieczornej drogi krzyżowej na błoniach.

XV pielgrzymka papieża Franciszka. Pierwsza w Polsce. Papież Franciszek przyjeżdża na Światowe Dni Młodzieży 2016. Oto program wizyty papieża Franciszka w Polsce.

Program wizyty papieża Franciszka w Polsce Środa, 27 lipca

16.00 Przylot na lotnisko Kraków-Balice. Ceremonia powitania

17.00 Spotkanie z władzami i korpusem dyplomatycznym na Wawelu

18.30 Spotkanie z biskupami. Przemówienie papieża

Program wizyty papieża Franciszka w Polsce Czwartek, 28 lipca

9.45 Przyjazd do klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie

10.30 Msza święta z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski

17.00 Przekazanie kluczy do Krakowa i przejazd tramwajem na Błonia

17.30 Ceremonia powitania

Program wizyty papieża Franciszka w Polsce Piątek, 29 lipca

9.30 Wizyta w Auschwitz-Birkenau

18.00 Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży na krakowskich Błoniach

Program wizyty papieża Franciszka w Polsce sobota, 30 lipca

9.30 Wizyta w sanktuarium w Łagiewnikach

13.00 Obiad z młodzieżą

19.30 Czuwanie modlitewne z młodzieżą

Program wizyty papieża Franciszka w Polsce Niedziela, 31 lipca

10.00 Msza święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży

18.15 Przyjazd do Balic. Ceremonia pożegnania Ojca Świętego

Czytaj także w Expressie Ilustrowanym:
ŻYCZENIA IMIENINOWE, KRÓTKIE ŻYCZENIA IMIENINOWE, WIERSZYKI IMIENINOWE, SMS IMIENINY
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY
POKEMON GO. POKEMON GO ANDROID, POKEMON GO PORADNIK, POKEMON GO PRZEDMIOTY
Pokemon Go. POKEMON GO android, POKEMON GO Polska, POKEMON GO PORADNIK
Od dziś Pokemon GO już w Polsce! Zobacz gdzie i jak... Gwiazda Euro 2016 poluje na pokemony [FILM]
Światowe Dni Młodzieży 2016. KIEDY? GDZIE? PROGRAM

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

h
hycel

kazali to przyjechal ch.uj kladzie na nasz kraj jak wszyscy

J
Ja

Może mi ktoś wytłumaczyć, po co te wszystkie Pizdowskie ministry przyjechały przywitać się z Papieżem. Franciszek patrzył na nich jak na debili.

G
Gość

Wasz jezus kocha wszystkich z pewnymi wyjątkami Hahahaha. A muzułmanie są tak samo p.o.j.e.b.a.n.i jak wasza sekta katolicka. Leczcie się ludzie bez splotów-zwojów mózgowych.

H
Hela

Także wybór należy do ciebie ,właśnie przybyło kilka milionów ,,misjonarzy''aby głosić słowo mahometa także ,wybieeraj !

G
Gość

Katolicka indoktrynacja dosięga nas wszędzie. Brońmy się przed nią.

Dodaj ogłoszenie