Spis treści
Ścieżki spacerowe w woj. łódzkim
We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 10 tras spacerowych w woj. łódzkim, które inni już sprawdzili. Wybierz najlepszą dla siebie.
Nim wyruszysz, upewnij się, jaka będzie pogoda.
🌳 Trasa spacerowa: JURAJSKI FESTIWAL BIEGOWY 2021 - JURA TRAIL 25
- Początek trasy: Przedbórz
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 27,1 km
- Czas trwania spaceru: 9 godz. i 2 min.
- Przewyższenia: 1 384 m
- Suma podejść: 692 m
- Suma zejść: 692 m
Spacerowiczom trasę poleca Jurajskifestiwalbiegowy
JURAJSKI FESTIWAL BIEGOWY 2021
trasa: JURA JURA TRAIL 25
Długość trasy: 27,1 km
Przewyższenia: łącznie 1384 m - w górę: 692 m / w dół: 692 m
Punkty odżywcze: 8,1 km (woda) / 16,7 km (woda, bufet) / 24,4 km (woda) / meta (woda, bufet)
Punkt z ciepłym posiłkiem: 27,1 km (meta)
Najwyższy punkt: Góra Zborów (467 m)
Limit czasu: 5 godzin
Lokalizacja startu i mety: Podlesice (Zajazd Jurajski)
Start: 25 września 2021 r. (sobota), godz. 10.00
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: Polinka - Zacisze
- Początek trasy: Błaszki
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 8,37 km
- Czas trwania spaceru: 1 godz. i 46 min.
- Przewyższenia: 184 m
- Suma podejść: 780 m
- Suma zejść: 963 m
Trasę dla spacerowiczów poleca Wielogorski
🌳 Trasa spacerowa: Świniary - Rędzin
- Początek trasy: Błaszki
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 9,21 km
- Czas trwania spaceru: 2 godz. i 23 min.
- Przewyższenia: 51 m
- Suma podejść: 420 m
- Suma zejść: 454 m
Spacerowiczom trasę poleca Darzbor
Trasa ze Świniar przez pola irygacyjne do Rędzina
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: XXIII Konecki Maraton Pieszy 50 km
- Początek trasy: Opoczno
- Stopień trudności: 3.0
- Dystans: 48,13 km
- Czas trwania spaceru: 11 godz. i 59 min.
- Przewyższenia: 157 m
- Suma podejść: 3 149 m
- Suma zejść: 3 183 m
Jedrula77 poleca tę trasę
120 osób wędrowało w sobotę po ziemi koneckiej. Wyruszyli ze Stąporkowa, by po pokonaniu 50 kilometrów zakończyć rajd przy ognisku w Sielpi. W niedzielny poranek piechurzy otrzymali dyplomy, medale i upominki.
Konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego po raz 23. zaprosił amatorów długodystansowych marszów na Konecki Maraton Pieszy "Konecka 50-tka”. Zaproszenie przyjęli turyści nie tylko z powiatu koneckiego, ale także między innymi ze Skarżyska Kamiennej, Kielc, Opoczna, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego czy Wrocławia. W imprezie uczestniczyła także liczna grupa ze Słowacji.
Trasa Maratonu: Stąporków - Błaszków -Wólka Plebańska - Murawki - Gagaty Sołtykowskie - Piekielny Szlak - Nadziejów - rez.Skałki Piekło pod Niekłaniem - Furmanów - Wielka Wieś - Grzybów - Czarniecka Góra - Czarna - Janów - Ostre Górki - Wąsosz Nowiny - Skałki Piekło - Piekło - Sielpia
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Solankowa trasa rekreacyjna
- Początek trasy: Krośniewice
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 4,17 km
- Czas trwania spaceru: 1 godz. i 23 min.
- Przewyższenia: 8 m
- Suma podejść: 13 m
- Suma zejść: 18 m
Wssz poleca tę trasę na spacer
🌳 Trasa spacerowa: Zoo Wrocław
- Początek trasy: Błaszki
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 7,36 km
- Czas trwania spaceru: 6 godz. i 36 min.
- Przewyższenia: 44 m
- Suma podejść: 932 m
- Suma zejść: 931 m
Trasę spacerową mieszkańcom poleca Marek79
Wypad rodzinny z znajomymi do Zoo.
Nawiguj
Idealne na spacer
🌳 Trasa spacerowa: Trasą Warszawskich tawern żeglarskich z muzyką na żywo
- Początek trasy: Bolimów
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 8,62 km
- Czas trwania spaceru: 2 godz. i 52 min.
- Przewyższenia: 29 m
- Suma podejść: 0 m
- Suma zejść: 29 m
Trasę dla spacerowiczów poleca RajanGoslink
Przejście przez 3 dzielnice warszawy szlakiem tawern żeglarskich z muzyką na żywo zaczniemy na Woli w Tawernie Korsarz przy ul. Gostyńskiej,
Wysłuchamy 1 części koncertu i przejdziemy koło starych cmentarzy ulicami Ostroroga, Tatarską, Powązkowską, a dalej Elbląską do Broniewskiego i wzdłuz Prymasa Tysiąclecia (koło Parku Olszyna) do ul. Ogólnej 5 czyli do Tawerny Gniazdo Piratów na Bielanach. Skończymy wędrówką przez pl. Wilsona do Wisłostrady, gdzie koło mostu Gdańskiego jest Tawerna Za Burtą :)
W każdej koncert na żywo!
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: Śnieżycowy Raj
- Początek trasy: Łęczyca
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 9,18 km
- Czas trwania spaceru: 413775 godz. i 39 min.
- Przewyższenia: 85 m
- Suma podejść: 356 m
- Suma zejść: 365 m
Spacerowiczom trasę poleca Kuba1988
Śnieżycowy Jar - wczesną wiosną.
Rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar. To magiczne miejsce przyciąga setki ludzi wczesną wiosną aby podziwiać gęsto rosnące w tym miejscu śnieżyce wiosenne. Kwiaty te tworzą piękne białe dywany ścielące głębię tych lasów. Osobą które nigdy tu nie były postaram się przybliżyć to miejsce. Na początku warto zaznaczyć, że w okresie kwitnięcia śnieżycy przy okazji dni wolnych teren ten jest użytkowany przez setki ludzi. Trasa oraz parkingi w okół rezerwatu są oblegane, dlatego warto zaplanować wypad tutaj w tygodniu lub w godzinach rannych aby uniknąć tłoku. Jednak dla osób, które wybierają się tutaj na niedzielny spacer trasa, którą zaproponowałem może być alternatywą,dzięki niej poza śnieżycą zobaczymy kilka innych mniej uczęszczanych miejsc.
Trasę zaczynamy przy parkingu zlokalizowanym niedaleko miejscowości Uchorowo (pierwszy drogowskaz na Śnieżycowy Jar) - (1). Początek szlaku, aż do samego rezerwatu jest oznakowany tablicami, poruszamy się leśną drogą przez odcinek 1,4km. Docieramy do głównej drogi w ramach obszaru która łączy miejscowości Starczanowo i Szymankowo (2). Tutaj znajduje się początek ścisłego rezerwatu, obowiązuje ścisły zakaz poruszania się poza wytyczonym szlakiem. Po około 400 m, docieramy do pierwszych ścieżki wyłożonej drewnem, od tego miejsca możemy śmiało obserwować piękno natury. (3) i (4). Ścieżka w tym miejscu nie jest zbyt szeroka, dlatego przy dużym ruchu jest tutaj naprawdę tłoczno. My ruszamy dalej kierując się w kierunku południowym, po około 300 m, docieramy do tablicy informacyjnej z mapą (5). W tym miejscu skręcamy w lewo. Po kilkudziesięciu metrach schodzimy z wytyczonej trasy tuż obok narysowanego na drzewie oznaczeniu (6). Skręcamy w prawo i kierujemy się mniej uczęszczanym leśnym duktem do brzegu rzeki Warty. Rzeka ta w tym miejscu płynie bardzo malowniczo, otoczona lasami po obu brzegach. Warto zostać tutaj na kilka chwil i podziwiać wartki nurt tej rzeki. Poruszamy się wysoką skarpą w górę rzeki, wytyczoną ścieżka, podziwiając dalej jej uroki.
Po 400 m docieramy do szerokiego rozlewiska (8), widzimy przed sobą koryto rzeki, oraz stare jej zakole. Kilkadziesiąt metrów dalej (9) stajemy przed tablicą informującą o grodzisku stożkowatym (10). Po drugiej stronie bagien znajduje się archeologiczne grodzisko Ostrowa Radzimskiego. Na widocznej dobrze wyspie znajdował się spory gród w okresie od XIII do XVI wieku. Dziś prowadzone są tam prace archeologiczne. Kierujemy się dalej wzdłóż rozlewisk cały czas mając po prawej stronie wspomnianą wyspę. Po około 300 m skręcamy w lewo z wytyczonej ścieżki, w leśny dukt prowadzący w górę. Od tego momentu droga prowadzi nie uczęszczaną trasą ale bardzo tajemniczą, na górze docieramy do niewielkiej polany (11). Idziemy dalej w kierunku północnym, jednocześnie wchodząc w wąwóz małej rzeczki, idziemy około 1 km pod górę (12). Docieramy do skrzyżowania z głównym szlakiem, z którego wcześniej zboczyliśmy kierując się w stronę rzeki (13). Podążamy w kierunku rezerwatu tak aby po około 500m natrafić na skrzyżowanie dróg (14). Tutaj następuje dowloność powrotu do parkingu. Dla osób chcących jeszcze raz przejść doliną śnieżycy idziemy w jej kierunku. Natomiast dla osób, które chcą zboczyć z głównego szlaku i przejść dzikim leśnym duktem, na którym często możemy spotkać sarny i jelenie proponuję skręcić w prawo(15). Tą cichą i spokojną drogą docieramy po około 1,5 km do wspominanej wcześniej trasy pomiędzy Starczanowem i Szymankowem, skręcamy w lewo i po kilku dziesięciu metrach docieramy do drogi w prawo, którą wracamy do parkingu.
Na koniec warto dodać, że opisany obszar graniczy, a częściowo narusza Poligon wojskowy, dlatego gdzieniegdzie możemy spotkać tablice informacyjne,.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Muzeum Pierwszych Piastów
- Początek trasy: Piątek
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 9,55 km
- Czas trwania spaceru: 3 godz. i 11 min.
- Przewyższenia: 12 m
- Suma podejść: 86 m
- Suma zejść: 86 m
Trasę spacerową mieszkańcom poleca Max_c74
Wycieczka piesza do Muzeum Pierwszych Piastów w Dziekanowicach.
Unikatowa rekonstrukcja XIX-wiecznej wsi wielkopolskiej, dworu i folwarku. Przykłady budownictwa z terenów historycznej Wielkopolski (od XVII po XX w.), typowy układ wsi, kompletne wyposażenie domostw i dekoracja wnętrz z oryginalnym umeblowaniem, sprzętami gospodarstwa domowego, narzędziami rękodzielniczymi i maszynami rolniczymi. W kościele z Wartkowic (z 1719 r.) okolicznościowe dekoracje związane z rokiem liturgicznym i tradycja ludowa.
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: Płock
- Początek trasy: Krośniewice
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 9,94 km
- Czas trwania spaceru: 2 godz. i 28 min.
- Przewyższenia: 144 m
- Suma podejść: 2 104 m
- Suma zejść: 2 112 m
Spacerowiczom trasę poleca Wielogorski
Spacer przez Płock.
Nawiguj
Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.
Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!
Chodzenie na spacery - czy warto?
Spacerowanie przynosi wiele korzyści dla ciała i umysłu. Podczas wszelkich aktywności uwalniają się hormony szczęścia, czyli endorfiny i serotonina. Dlatego ruch pomaga w zwalczaniu stresu i napięcia. Takie korzyści dostarczy Ci nie tylko siłowania, bieganie, czy inny sport, ale również regularne spacerowanie.
Chodzenie na spacery może pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami. Podczas chodzenia angażujemy wiele mięśni, które pracują i spalają kalorie. Dlatego regularne spacerowanie może pomóc Ci w zgubieniu zbędnych kilogramów. Im więcej ruchu, tym większe zapotrzebowanie kaloryczne. Dlatego osoby, które dużo się ruszają i uprawiają sport, mogą więcej jeść bez efektu tycia. Jeśli chcesz poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, w Internecie znajdziesz wiele kalkulatorów, które pomagają je wyliczyć.
WHO podaje, że dzienna ilość kroków dla osoby dorosłej i zdrowej powinna wynosić pomiędzy 6 000 a 8 000 kroków. Natomiast u osób z przewlekłymi chorobami dawka wynosi od 3 500 do 5 500 kroków dziennie.
Spacerowanie obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych. Regularne spacery mają zbawienny wpływ na układ krążenia. Zmniejsza się ryzyko wystąpienia żylaków czy pajączków.
Jak widzisz spacerowanie przynosi wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Jeśli jesteś ciekaw, ile kroków dziennie robisz, możesz zaopatrzyć się w zegarek z funkcją liczenia kroków.
Łódzkie: moc atrakcji w centrum kraju
Część z nas kojarzy woj. łódzkie, a szczególnie jego stolicę – Łódź, przede wszystkim z przemysłem włókienniczym i filmowym. Obecnie wspaniałe dziedzictwo miasta przeplata się wieloma nowoczesnymi atrakcjami i innowacyjnymi rozwiązaniami. Jeśli więc podczas wypoczynku w Łódzkiem zapragniecie zobaczyć tę ciekawą mieszankę, koniecznie wybierzcie się do Łodzi. Amatorzy krajoznawczych wypraw także nie muszą się obawiać, bowiem mapa całego regionu wypełniona jest miejscami, które warto odwiedzić. Wśród nich (choć wybór jest naprawdę trudny), należy wyróżnić przede wszystkim Tomaszowską Okrąglicę w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego, wieś Konewka, pałace w Nieborowie czy Oporowie, a także Łowicki Park Etnograficzny w Maurzycach.
Zobacz, jakie atrakcje znajdziesz w Łodzi.
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?