MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Samuraje nie dali rady

ei24
Samuraje nie dali rady ei24
Drugi mecz Japończyków na mudialu zakończył się ich porażką z drużyną Holandii 0-1.

Pierwsza połowa to ostrożna gra z obu stron, faworyzowani Holendrzy spokojnie konstruowali swoje akcje jednak strzałów oddali jak na lekarstwo. Japończycy od początku meczu ustawieni na swojej połowie, zadowoleni z takiego obrotu sprawy, dopiero w końcówce pierwszej części gry stworzyli sobie niezłe sytuacje strzeleckie.
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Pomarańczowych, czego efektem była bramka strzelona w 53 min przez Wesleya Sneijdera.
Od tego momentu zespół Holandii zaczął grać oszczędnie a do przodu ruszyli Samurajowie, stwarzając sobie kilka bramkowych okazji. W końcówce drugiej połowy, grająca z kontry reprezentacja Holandii miała dwie stuprocentowe sytuacje a dokładnie wprowadzony po przerwie Ibrahim Afellay, jednak dobrą obroną popisał się japoński golkiper.
Holandia prowadzi w grupie E z 6 punktami i spokojnie może przygotowywać się do gry w 1/8.