Samochodem na wakacje. Zatankuj błyskawicznie na stacji ORLEN i ruszaj w drogę

Materiał informacyjny PKN ORLEN
Samochodem na wakacje w 2020 roku wyjeżdża duża część Polaków. To bezpieczny i wygodny sposób na podróżowanie. Pełen bak to gwarancja spokojnej podróży do miejsca letniego wypoczynku. By maksymalnie skrócić czas niezbędnych postojów, na stacjach ORLEN wprowadzono nowe rozwiązania jeszcze bardziej ułatwiające tankowanie auta. Dzięki udogodnieniom takim jak możliwość obustronnego tankowania, szybkie mobilne płatności lub pomoc Mobilnego Kasjera, spędzimy na stacji tylko tyle czasu, ile chcemy.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmieniła większość naszych urlopowych planów, skłaniając nas do spędzania wakacji w Polsce. To jedna z przyczyn okresowego, wzmożonego ruchu na polskich drogach, wpływającego na czas przejazdu. Wakacyjny nastrój podróżujących skutecznie popsuć mogą też kolejki na stacjach paliw. Zwłaszcza gdy przed nami jeszcze daleka droga, a każdy postój wydłuża czas do wymarzonego letniego wypoczynku.

Na szczęście ORLEN usprawnił działanie swoich stacji paliw, poprzez umożliwienie jak najszybszego zatankowania i dokonania opłaty za paliwo.

Czym jest obustronne tankowanie?

Stanie w kolejce samochodów do miejsca przy dystrybutorze na pewno nie należy do przyjemności, zwłaszcza gdy zaczyna się ona w pełnym słońcu, daleko przed zadaszeniem stacji. Rozumiejąc rozgoryczanie kierowców w takich sytuacjach, ORLEN zwiększył przepustowość ruchu samochodów na swoich stacjach dzięki funkcji dwustronnego tankowania.

Na czym to polega? Jeśli widzimy, że dystrybutory po stronie, gdzie w naszym aucie jest wlot paliwa są zajęte, możemy spokojnie podjechać do pierwszego wolnego stanowiska, bez względu na usytuowanie baku.

Sięgnięcie do wlotu paliwa umożliwią nam wystarczająco długie węże przy dystrybutorach. Dzięki nim nie ma znaczenia, z której strony do nich podjedziemy. Stacje umożliwiające obustronne tankowanie mają na dystrybutorach umieszczone oznakowanie OBUSTONNE TANKOWANIE AUTA.

Jak przyspieszyć tankowanie? ORLEN wprowadza kolejkowanie nalewu

Co więcej, gdy już to zrobimy, nie musimy zostawiać samochodu przy dystrybutorze. Kolejkowanie nalewu sprawi, że możemy spokojnie przeparkować auto w inne miejsce i dopiero wtedy zapłacić za paliwo. Możliwość taką zapewniają dystrybutory, które pozwalają na zapamiętanie danych tankowania i wykonanie kolejnego tankowania przed zakończeniem płatności za poprzedni nalew. Dzięki temu możemy zapłacić za zatankowane paliwo, a następny kierowca, jadący na wakacje, może w tym czasie już korzystać z tego samego dystrybutora.

Zwolnienie stanowiska przez przeparkowanie auta po nalaniu paliwa lub odjechanie w głąb podjazdu to miły gest względem innych użytkowników stacji.

Płatności na stacji benzynowej? Rób to szybciej dzięki ORLEN Pay

ORLEN to nie tylko stacja benzynowa. Osoby podróżujące czterema kółkami doskonale wiedzą, że można zatrzymać się na niej na dłużej. Aby odpocząć od trudów podróży, można w sieci Stop Cafe zjeść posiłek i zaspokoić pragnienie. W sklepach ORLEN natomiast kupimy niezbędne rzeczy, które umożliwią bądź uprzyjemnią nam dalszą podróż.

Jeśli jednak spieszymy się i chcemy jedynie zatankować, zapłacić i ruszyć w dalszą drogę, płatności dokonamy szybciej niż na innych stacjach.

Po nabraniu paliwa możemy błyskawicznie zapłacić za nie za pomocą aplikacji VITAY z usługą ORLEN Pay.

Aby to zrobić, należy jedynie zeskanować z dystrybutora kod QR oraz zatwierdzić kwotę. Za pomocą aplikacji uregulujemy również płatności za akcesoria niezbędne dla naszego samochodu, takie jak np. płyn do spryskiwaczy. Na wybranych stacjach ORLEN można w ten sposób zapłacić nawet za myjnię.

Jak korzystać z aplikacji ORLEN Pay?

Jeśli chcemy korzystać do woli z aplikacji, wystarczą zaledwie trzy kroki:

  • pobrać ją na swój telefon,
  • zarejestrować się,
  • dodać kartę płatniczą z odblokowaną możliwością płatności internetowych i gotowe.

Aplikacja ORLEN Pay umożliwia także płacenie Blikiem lub przez systemy płatności mobilnych, oferowanych przez Apple Pay czy Google Pay.

Korzystając z usług stacji mamy szanse również na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeżeli posiadamy Kartę Dużej Rodziny lub rabatową kartę stacji BiznesTank, możemy skorzystać z przewidzianych w regulaminie zniżek.

W aplikacji ORLEN Pay zawsze mamy dostęp do naszej historii płatności – za które zresztą przyznawane są punkty VITAY, docelowo wymieniane na prezenty z katalogu stacji.

ORLEN usprawnia i przyśpiesza płatności za paliwo? Mobilny kasjer

Gdy natężenie ruchu na stacji paliw będzie wyjątkowo duże, być może w ogóle nie będziemy musieli opuszczać samochodu, żeby uregulować należność za tankowanie. Chcesz dotrzeć szybciej na wymarzone wakacje? ORLEN proponuje wygodne rozwiązanie dla kierowców podróżujących samochodem na urlop!

ORLEN, w odpowiedzi na sugestie swoich klientów, na wybranych stacjach wprowadza do działania tzw. Mobilnych Kasjerów. To pracownicy stacji, którzy bezpośrednio po zatankowaniu auta, podejdą do nas i przyjmą należność za paliwo.

Nie musimy obawiać się, że nie mamy przy sobie gotówki, gdyż Mobilny Kasjer wyposażony będzie w tablet, kasę fiskalną i cały niezbędny sprzęt do pobrania od nas płatności, tak jak w przypadku stacjonarnego punktu obsługi.
Mobilny Kasjer. W czym jeszcze może nam pomóc?
Oprócz pobrania należności za paliwo i ewentualne akcesoria, Mobilny Kasjer, czyli pracownik stacji ORLEN może:

  • wydrukować nam kupony rabatowe,
  • wystawić fakturę,
  • zaktualizować nasze dane rozliczeniowe.

Obsługę z tabletami spotkać można przede wszystkim na dużych stacjach tranzytowych ORLEN i w Miejscach Obsługi Podróżnych.

Płatność bez konieczności opuszczania auta będzie z pewnością dużym ułatwieniem, zwłaszcza dla osób starszych i niepełnosprawnych. Zapewne docenią ją również rodzice podróżujący z małymi dziećmi, których pociechy absorbują uwagę w czasie jazdy i postojów.

Pozostaje nam już tylko jechać w dalszą drogę na wymarzone wakacje.

Pełna lista stacji oferujących usługi dostępna jest www.dlakierowcow.orlen.pl

Wideo

Materiał oryginalny: Samochodem na wakacje. Zatankuj błyskawicznie na stacji ORLEN i ruszaj w drogę - Polska Times

Dodaj ogłoszenie