reklama

Sami mamy pilnować, co sąsiedzi wyrzucają do śmieci?

(KZ)Zaktualizowano 
Od 1 grudnia każda pergola, do której usuwa się śmieci powinna być dokładnie opisana tak, by było wiadomo które budynki są odpowiedzialne za brak segregacji odpadów. A jeżeli zdarzy się, że chociażby jeden lokator wrzuci śmieci do niewłaściwego pojemnika, wszyscy mieszkańcy mogą zapłacić po 48 zł od osoby - ostrzega Ewa Jasińska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ. Obowiązkiem administracji nieruchomości jest takie przygotowanie śmietników, by można było segregować śmieci zgodnie z przepisami.Czytaj na kolejnym slajdzie (KZ)
Od 1 grudnia każda pergola, do której usuwa się śmieci powinna być dokładnie opisana tak, by było wiadomo które budynki są odpowiedzialne za brak segregacji odpadów.

Od 1 grudnia każda pergola, do której usuwa się śmieci powinna być dokładnie opisana tak, by było wiadomo które budynki są odpowiedzialne za brak segregacji odpadów. A jeżeli zdarzy się, że chociażby jeden lokator wrzuci śmieci do niewłaściwego pojemnika, wszyscy mieszkańcy mogą zapłacić po 48 zł od osoby - ostrzega Ewa Jasińska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ. Obowiązkiem administracji nieruchomości jest takie przygotowanie śmietników, by można było segregować śmieci zgodnie z przepisami.

- To ustawowe przepisy mówią o tym, że w przypadku braku segregacji obowiązuje zbiorowa odpowiedzialność wszystkich mieszkańców posesji. Także ustawowe przepisy narzuciły obowiązek powszechnej segregacji odpadów- tłumaczy radna Małgorzata Moskwa - Wodnicka, a już wkrótce wiceprezydent miasta odpowiedzialny za politykę śmieciową.

PARK OF POLAND prawie gotowy. Mamy najnowsze zdjęcia z budow...

Przekonuje, że karne opłaty za brak segregacji nie są najwyższe w regionie, bo np. w Głownie wynoszą aż 67 złotych od osoby.

Urząd Miasta sprawdza także czy nieruchomości są odpowiednio przygotowane do odbioru od lokatorów segregowanych śmieci. Od lipca 2018 r., gdy wprowadzono obowiązek stosowania pięciu pojemników ( tam gdzie jest segregacja), skontrolowano już ok. 2 tys. nieruchomości. Wobec 386, które nie spełniły wymagań jest prowadzone postępowanie administracyjne prowadzone przez UMŁ.

W lepszej sytuacji będą firmy i instytucje mające budynki, w których nie ma mieszkańców. Dotyczy to m.in. przedsiębiorstw, które muszą jedynie zawrzeć umowę z wybraną firmą zajmującą się odbiorem odpadów. Takie same zasady obowiązywać będą także rodzinne ogrody działkowe. Posiadacze działek letniskowych będą wnosić opłatę ryczałtową wynoszącą 106 zł rocznie. UMŁ w ciągu tego miesiąca przeprowadzi akcję informacyjną wyjaśniającą jak segregować śmieci od 1 grudnia.

Mamy podglądać sąsiadów?
Wychodzi na to, ze mamy podglądać co sąsiad wyrzuca do śmietnika, bo jeżeli tego nie zrobimy, Urząd Miasta po doniesieniu firmy odbierającej odpady, że ktoś do puszki na szkło wyrzucił papier, wszystkich mieszkańców obciąży karą wynoszącą 48 zł od osoby. To absurd!

Polskie aktorki nago. Polskie aktorki pokazują nagie piersi ...

Charytatywny Kalendarz Herosi 2020

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Czy to takie trudne zapamiętać, co należy wyrzucać do określonego pojemnika?!? Czy na prawdę jesteśmy aż tacy głupi, żeby nie umieć zastosować się do tych kilku prostych zasad prawidłowej segregacji odpadów? Moim zdaniem, ludzie, którzy umyślnie wrzucają nieodpowiednie śmieci do koszy przeznaczonych do selektywnej zbiórki to po prostu IDIOCI!

Ś
Śmieciarz

Sporo Polaków to zwykli śmieciarze. Wywalają co popadnie obok pergoli, do lasów, albo innym pod blok. Widać lubimy taplać się w g...wnie.

K
Kierowca

Reżim i totalitaryzm. Teraz zaglądają w śmieci. Niedługo zaczną sprawdzać czy nie za twarde stolce się do kanalizacji spuszcza. To jest paranoja euro kolchoz

n
n

spier da lajcie

Dodaj ogłoszenie