Są wyniki sekcji zwłok 63-latki, która zginęła pod kołami autobusu na ul. Dąbrowskiego

Lila Sayed
Lila Sayed
Zaktualizowano 
Na zlecenie prokuratury przeprowadzono sekcję zwłok63-letniej pasażerki MPK, która 9 sierpnia u zbiegu ul. Dąbrowskiego i ul. Gojawiczyńskiej zginęła pod kołami autobusu linii 72. Ustalono, że kobieta zmarła w wyniku rozległych obrażeń wewnętrznych. Biegli nie wydali jeszcze opinii o stanie technicznym 13-letniego pojazdu MPK, który zabił kobietę.Czytaj więcej na następnej karcie Grzegorz Gałasiński
Na zlecenie prokuratury przeprowadzono sekcję zwłok63-letniej pasażerki MPK, która 9 sierpnia u zbiegu ul. Dąbrowskiego i ul. Gojawiczyńskiej zginęła pod kołami autobusu linii 72. Ustalono, że kobieta zmarła w wyniku rozległych obrażeń wewnętrznych. Biegli nie wydali jeszcze opinii o stanie technicznym 13-letniego pojazdu MPK, który zabił kobietę.

Mercedes-Benz O 345 G , bo o nim mowa, został zabezpieczony (stoi na policyjnym parkingu). Biegli sprawdzają między innymi, czy zamontowany w pojeździe tzw. rewers (czujnik, powodujący ponowne otwieranie się skrzydeł drzwi pojazdu, jeśli te natrafią na przeszkodę) był sprawny.

Do tragedii doszło ok. godz. 7.23. Autobus przegudbowy linii 72 zatrzymał się na przystanku, „wymienił” pasażerów i ruszył. Wtedy okazało się, że drzwi rękę pasażerki. Gdy autobus ruszył, kobieta wpadła pod jedno z jego kół. 30-letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Śmiertelny wypadek na ul. Dąbrowskiego. Kobieta zginęła pod ...

Zobacz też:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

H
Hehe
2019-08-22T15:01:18 02:00, Gość:

Autobus dziś jeździ na 72. Natomiast jest wina kierowcy, nie upewnił się w prawym lusterku, że nie ma pasażera przy drzwiach i ruszył. Taki kierowca nie powinien jeździć z pasażerami.

2019-08-23T13:35:13 02:00, Gość:

A zty

Gowno sie znasz a klepiesz morda jak potuczony.

G
Gość
2019-08-22T15:01:18 02:00, Gość:

Autobus dziś jeździ na 72. Natomiast jest wina kierowcy, nie upewnił się w prawym lusterku, że nie ma pasażera przy drzwiach i ruszył. Taki kierowca nie powinien jeździć z pasażerami.

A zty

W
W
2019-08-22T12:19:24 02:00, Gość:

Rewers nie zadziałał, a biegli ,,sprawdzają między innymi czy był sprawny". To cyrk jakiś? Prokuratura powinna przede wszystkim zbadać, kto był odpowiedzialny za dopuszczenie niemieckiego złomu do ruchu. Za sprowadzenie szrotów do Łodzi odpowiada PO ze Zdanowską na czele. Ilu jeszcze ludzi musi zginąć?

2019-08-22T21:25:12 02:00, Gość:

W latach 2002 - 2010 prezydentem Łodzi był J.Kropiewnicki. A złomy zostały sprowadzone z Turcji w 2006 roku przez prezesa MPK K.Wąsowicza. Kryzys był...

Ten konkretny model zostal akurat zakupiony jako fabrycznie nowy u niemieckiego dealera w polsce jak wszystkie nowe. Tak, w tym okresie bylo kupionych kilka sztuk uzywanych Mercedesów, ale kupiono je bodajże z Niemiec.

G
Gość
2019-08-22T12:19:24 02:00, Gość:

Rewers nie zadziałał, a biegli ,,sprawdzają między innymi czy był sprawny". To cyrk jakiś? Prokuratura powinna przede wszystkim zbadać, kto był odpowiedzialny za dopuszczenie niemieckiego złomu do ruchu. Za sprowadzenie szrotów do Łodzi odpowiada PO ze Zdanowską na czele. Ilu jeszcze ludzi musi zginąć?

W latach 2002 - 2010 prezydentem Łodzi był J.Kropiewnicki. A złomy zostały sprowadzone z Turcji w 2006 roku przez prezesa MPK K.Wąsowicza. Kryzys był...

W
W

Mili czytelnicy, nie chcę nikogo bronić czy oskarżać,ale jezeli przedmiotem dyskusji jest zadzialanie lub nie zadzialanie systemu rewersu drzwi to większość ludzi nie mając bladego pojęcia wypowiada się w oparciu o powyższy artykuł, a nie wnikając juz w szczegóły nie jest on ani do konca spójny i logiczny ani nie posiada merytorycznych konkretów. Podsune takie porównanie, nawet jezeli rewers byl sprawny to jest to uklad stosowany ponad 10 lat temu. W nowych modelach zastosowane są 3! systemy zabezpieczające jednoczesnie. To troche tak jakbyscie wymagali od auta z silnikiem euro3/4 zeby bylo euro 6. No nie da się

Z
Zaplecze
2019-08-22T11:15:09 02:00, Kanar:

Pewnie autobus był w super kondycji technicznej ą wina jest po stronie zmarłej .Już się nasluchalem kierowców mpk jakie to zlomy jeżdżą po łodzi i woza pasażerów

Akurat kwestia czy zlomy czy nie zlomy jest troche bardziej skomplikowana niz Ci sie wydaje. A kierowcy to niestety nie jest najlepsze źródło takiej wiedzy. Ja tez mogę popytac kierowcow o pracę kontrolerów, Ciekawe jak ta wiedza bedzie się miala do rzeczywistości?

G
Gość
2019-08-22T15:01:18 02:00, Gość:

Autobus dziś jeździ na 72. Natomiast jest wina kierowcy, nie upewnił się w prawym lusterku, że nie ma pasażera przy drzwiach i ruszył. Taki kierowca nie powinien jeździć z pasażerami.

co ty kretynów wiesz

G
Gość

Autobus dziś jeździ na 72. Natomiast jest wina kierowcy, nie upewnił się w prawym lusterku, że nie ma pasażera przy drzwiach i ruszył. Taki kierowca nie powinien jeździć z pasażerami.

G
Gość
2019-08-22T12:19:24 02:00, Gość:

Rewers nie zadziałał, a biegli ,,sprawdzają między innymi czy był sprawny". To cyrk jakiś? Prokuratura powinna przede wszystkim zbadać, kto był odpowiedzialny za dopuszczenie niemieckiego złomu do ruchu. Za sprowadzenie szrotów do Łodzi odpowiada PO ze Zdanowską na czele. Ilu jeszcze ludzi musi zginąć?

Z tego co ja wiem, to owy autobus jeździ w Łodzi od nowości (ok, kupiony w 2006) i nie posiada drzwi sterowanych fotokomórką, które wyłapałyby wysiadającą panią.

A swoją drogą, z całym szacunkiem, ale decyzję o wysiadaniu należy podjąć przed usłyszeniem sygnału zamykania drzwi...

G
Gość
2019-08-22T11:17:12 02:00, Xyz:

Ciekawe że stoi na policyjnym parkingu... Dziś ten sam autobus jeździ na linii 72:)

Ciekawe czy numery taborowe były te same... :)

G
Gość
2019-08-22T12:19:24 02:00, Gość:

Rewers nie zadziałał, a biegli ,,sprawdzają między innymi czy był sprawny". To cyrk jakiś? Prokuratura powinna przede wszystkim zbadać, kto był odpowiedzialny za dopuszczenie niemieckiego złomu do ruchu. Za sprowadzenie szrotów do Łodzi odpowiada PO ze Zdanowską na czele. Ilu jeszcze ludzi musi zginąć?

Pusty łeb co mógł napisać.

G
Gość

Rewers nie zadziałał, a biegli ,,sprawdzają między innymi czy był sprawny". To cyrk jakiś? Prokuratura powinna przede wszystkim zbadać, kto był odpowiedzialny za dopuszczenie niemieckiego złomu do ruchu. Za sprowadzenie szrotów do Łodzi odpowiada PO ze Zdanowską na czele. Ilu jeszcze ludzi musi zginąć?

G
Gość

Dlaczego kierowcy zatrzymano prawko? Po cholere wysiadała po sygnale??Dlaczego czujniki nie zadziałaly?!Zająć sie Prezesem i tymi złomami!Gdzie jest ITD????na tramwajach to samo.I w kocu wczoraj ukazał sie artykuł w ŁWD-o mpk. Totalna bzdura. Ludzie są tylko nadgodziny zlikwidowano na okres wakacji.Szukają oszczędności kosztem pasażerów! A Ci powinni się zbuntowć! i kłamstwo że najniższa pencja po kursie to 3tyś. Ja ma 2600-2700.Kłamią jak cię moge. Wczoraj wagon z kurczaków jechał awaryjnie ale wczesniej zajął jeden tor na 3godziny a Pan z nadzoru na głos krzyczy żeby 6 odjechała przed czasem i nie blokowała...A paśażerów ma się w dupie!

X
Xyz

Ciekawe że stoi na policyjnym parkingu... Dziś ten sam autobus jeździ na linii 72:)

K
Kanar

Pewnie autobus był w super kondycji technicznej ą wina jest po stronie zmarłej .Już się nasluchalem kierowców mpk jakie to zlomy jeżdżą po łodzi i woza pasażerów

Dodaj ogłoszenie