Nabór wniosku do projektu trwa od 4 do 20 września i będzie realizowany w kolejnych, comiesięcznych turach aż do kwietnia 2026 roku (dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane do 20 dnia każdego miesiąca do godz. 15). Nabór prowadzony jest przez Biuro Projektu – Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ, ul. Zachodnia 47 pokój 132, [email protected].
W każdym miesiącu do projektu dostaje się 11 osób, z czego 10 przejdzie pełny program. Udział w projekcie to maksymalnie 3 miesiące (zależne jest to od ilości zleconych zabiegów i harmonogramu spotkań). Osoby, które dostaną się na listę uczestników w pierwszym naborze, rozpoczną rehabilitację już w październiku, osoby z listy rezerwowej i następnych naborów będą umieszczane na listach rankingowych i rezerwowych na kolejne okresy i będą czekały średnio od miesiąca do maksymalnie 3 miesięcy na zabiegi. W sumie z projektu skorzysta 187 osób.
Dokumenty rekrutacyjne można składać:
- osobiście
- listownie
- w wersji elektronicznej (przeslanie skanu formularza zgłoszeniowego wraz z wymaganymi załącznikami na adres e-mail Biura Projektu)
Zaletą tego projektu jest to, że może w nim wziąć udział każdy łodzianin ze zdiagnozowaną chorobą wpisującą się w kod choroby ICD-10 z potwierdzoną diagnozą przez lekarza, a także krótkie terminy realizacji zaleconych zabiegów oraz większą niż w przypadku rehabilitacji NFZ liczbą wykonanych zabiegów.
Warunki jakie należy spełnić, by dostać się do programu:
- być mieszkańcem Łodzi
- być osobą pracującą lub bezrobotną zarejestrowaną w urzędzie pracy
- mieć zdiagnozowaną chorobą układu kostno-stawowego, mięśniowego, tkanki łącznej
- posiadać dokumentację medyczną potwierdzającą diagnozę
- stan zdrowia pozwala na podjęcie rehabilitacji w trybie ambulatoryjnym
- nie korzystał w ciągu ostatnich 6 miesięcy z rehabilitacji w takim samym zakresie jak ta w projekcie
- zobowiązuje się nie korzystać w okresie udziału w projekcie z tych samych zabiegów i zleconych z powodu tego samego rozpoznania z innych środków publicznych, w tym NFZ.
- uczestnik wyrazi pisemną zgodę na udział w projekcie
Głównym zadaniem projektu jest wsparcie osób borykających się z problemami zdrowotnymi, które w ramach tradycyjnej służby zdrowia na rehabilitację czekają kilkanaście miesięcy, w tym czasie podupadają na zdrowiu, mają trudności z wykonywaniem codziennych obowiązków służbowych lub muszą korzystać ze zwolnień lekarskich. Szybki dostęp do terapii to przede wszystkim szybka reakcja na chorobę oraz wsparcie chorej osoby.
Osoby zakwalifikowane do projektu będą miały możliwość:
- skorzystać aktywnie z 10 do 15 dni zabiegowych
- skorzystać z zabiegów takich, jak PNF, McKenzie czy Kinesiology Taping (od 50 do 75 zabiegów)
- uczestniczyć w zajęciach aktywności fizycznej
- skorzystać z edukacji zdrowotnej powadzonej przez fizjoterapeutę, który m.in. zaprezentuje ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu, omówi czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia bólów kręgosłupa, poinformuje o zasadach ergonomii w życiu codziennym oraz podczas pracy
- wziąć udziału w warsztatach psychoedukacyjnych prowadzonych przez dietetyka i psychologa, podczas których Uczestnicy poznają m.in. podstawowe zasady zdrowego żywienia, opanowywania sytuacji stresogennych i radzenia sobie z lękiem lub stanami obniżonego nastroju często towarzyszącymi chorobie, a także techniki relaksacyjne
Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Tak wygląda szara rzeczywistość żony Mroczka 4 miesiące po ślubie. Koniec bajki?
- Paweł Deląg tylko raz był bliski ślubu. Aktor zdradził nazwisko niedoszłej żony
- Przeżyła z mężem 40 lat. Nie wiedziała, że już nie żyje. Sama odeszła zaraz po nim
- Wachowicz ściągnęła makijaż i pokazała plamy na dłoniach! Ledwo da się ją rozpoznać