– Skorzystałam z tej dotacji w ubiegłym roku i założyłam gabinet kosmetyczny – mówi Sylwia Błaszczyk, która prowadzi działalność w salonie fryzjerskim przy ul.Tuwima. – Dzięki temu kupiłam niezbędny sprzęt, który jest w mojej pracy niezbędny, ale bardzo drogi.
Sylwia Błaszczyk lokal na gabinet kosmetyczny znalazła przez ogłoszenie jakie dała na portalu społecznościowym. Odpowiedziała na nie Katarzyna Zamrzycka, właścicielka salonu fryzjerskiego.
– Klientki od dawna sugerowały, że powinna w salonie być także kosmetyczka, bo w czasie przerw, gdy muszą siedzieć z farbą na głowie mogłyby zrobić sobie paznokcie lub skorzystać z innego zabiegu – tłumaczy fryzjerka.
Za środki z dotacji pani Sylwia kupiła przede wszystkim wielozadaniowy kombajn do zabiegów na twarz i ciało oraz sterylizator narzędzi, najważniejszy sprzęt medyczny w gabinecie kosmetycznym.
Program wspierania początkujących przedsiębiorców jest skierowany do łodzian, którzy skończyli 30 lat, są bezrobotni i mieszkają w obszarze rewitalizacji lub są po przeprowadzce w związku z prowadzoną w ich okolicy rewitalizacją.
– NIe ukrywam, że preferujemy osoby 50 plus, zwłaszcza kobiety, a także osoby z niepełnosprawnościami i z niskimi kwalifikacjami zawodowymi – dodaje Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi.
Wsparcie jest udzielane w ramach projektów dofinansowywanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekty są realizowane w okresie: 01.2020 roku - 09.2023 roku. Do tej pory ze wsparcia w łącznej wysokości 13 milionów zł skorzystało ponad 300 osób
Polacy boją się biedy