Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Są jeszcze wolne miejsca w nowej placówce dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną w Łodzi

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Nowa placówka będzie prowadzić zajęcia od 1 grudnia.
Nowa placówka będzie prowadzić zajęcia od 1 grudnia. MOPS
W Łodzi powstał Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Placówka działa w budynku przy ul. Ćwiklińskiej 5a w miejsce Dziennego Domu Pomocy dla osób z niepełnosprawnościami.

Placówkę na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi poprowadzi Stowarzyszenie "Pomost". Podopieczni będą mogli z niej korzystać od 1 grudnia. W placówce są jeszcze wolne miejsca dla potrzebujących.

Zapraszamy dorosłych mieszkańców Łodzi z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami psychicznymi, osoby ze spektrum autyzmu a także ze sprzężonymi niepełnoprawnościami – mówi Ewa Nowaczyńska, prezes zarządu Stowarzyszenia Pomost w Łodzi.

Specjaliści zatrudnieni w Środowiskowym Domu Samopomocy pracują z podopiecznymi na zajęciach indywidualnych i grupowych, prowadzą treningi umiejętności polegające na nauce, rozwijaniu i podtrzymywaniu umiejętności, pozwalających na samodzielne funkcjonowanie w środowisku. Placówka oferuje terapię zajęciową, pomoc psychologiczną, terapię ruchową, usługi pielęgniarskie oraz fachową opiekę. Wszystkie zajęcia są dostosowane do indywidualnych potrzeb ich uczestników.

Placówka funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 7 – 17 i dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Szczegółowych informacji udziela kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Agata Michalak-Jagiełło pod numerem telefonu 42 673 32 80.

Placówka przy ul. Ćwiklińskiej została powołana w 1991 roku roku jako Dzienny Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, od stycznia 2011 roku w wyniku zmian organizacyjnych stała się Domem Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych. W 2020 roku decyzją władz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do placówki dołączono grupę seniorów z pobliskiego Domu Dziennego Pobytu. Od września 2022 roku, po przeprowadzeniu konkursu, prowadzenie Domu powierzono Stowarzyszeniu Pomost.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany