Rzgów pragnie być Miastem Dobrego Życia

  Rzgów pragnie być Miastem Dobrego Życia

  (ei24)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Rzgów zgłosi akces do międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia Cittaslow - uchwalili radni. Idee stowarzyszenia to dbałość o systematyczne poprawianie jakości życia mieszkańców miast-członków, działania prospołeczne i prośrodowiskowe, pielęgnowanie niepowtarzalnego charakteru „małych ojczyzn” przez odnowę zabytków, wspieranie lokalnej wytwórczości i kuchni... Co z członkostwa w tej organizacji wyniknie dla mieszkańców Rzgowa?

  Gorącą orędowniczką wstąpienia miasta do Cittaslow jest wiceburmistrz Małgorzata Rózga.

  - Przynależność do tego stowarzyszenia oznacza przede wszystkim korzyści promocyjne, zarówno na arenie polskiej, jak międzynarodowej - mówiła podczas środowej sesji Rady Miejskiej.
  - Jest to sieć miast z całego świata, które uczestniczą w wymianie kulturalnej, kontaktują się podczas różnego rodzaju targów. W targach turystycznych w Chorwacji członkowie uczestniczą za darmo. Co 2 lata miasto będące członkiem Cittaslow ma zapewnioną, także nieodpłatnie, realizację filmu promocyjnego. W ramach stowarzyszenia działa ponadto komitet naukowców, który opracowuje wiele interesujących programów. Moglibyśmy z nich korzystać.

  Składka członkowska, jaką w zamian za te dobrodziejstwa musi wnosić miasto, wynosi 600 euro (ok. 2, 5 tys. zł) rocznie.

  Nie każdy może wstąpić dogrona Miast Dobrego Życia. Rzgów, jak się zapewnia, wymagane kryteria spełnia. Obowiązkiem miasta-członka jest jednak dbałość o to, by wciąż pracować nad poprawą jakości życia mieszkańców - mierzoną choćby dostępnością ścieżek rowerowych, postępami w usuwaniu barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, czy stanem lokalnych zabytków.

  - Będziemy się musieli podciągać, taka motywacja jest dobra - stwierdziła radna Ewa Fryczka.

  - Składka członkowska to w przeliczeniu na mieszkańca tylko 25 gr rocznie - przekonywał niezdecydowanych radny Leszek Chwiałkowski. - Chyba warto...

  Przepis na pyszne faworki
  Przepis na kruche chrusty

  PROGNOZA POGODY

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  500+

  łodzki menel! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  idę na wódkę!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo