Rywal Widzewa, Pogoń Siedlce, ma nowego groźnego napastnika!

Bilans dotychczasowych meczów Widzewa z Pogonią (pierwszy rozegrano w 1949 roku) jest remisowy

Oba kluby wygrały po dwa spotkania, jedno zakończyło się wynikiem nierozstrzygniętym. Łodzianie strzelili o dwa gole więcej (7-5).
W jesiennym meczu z Pogonią, Widzew wygrał 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił był Dario Kristo. Siedlczanie kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce Mateusza Bochnaka. W 80 minucie jedenastkę zmarnował Adam Mójta.
Pogoń ma na koncie już 10 meczów z rzędu bez porażki. Passa siedlczan zaczęła się 10 listopada w Bełchatowie. W ostatniej kolejce Pogoń pokonała Elanę 2:0, a nieobecność napastnika Adriana Paluchowskiego (odszedł do Stali Mielec) nie była widoczna. Godnie zastąpił go strzelec jednego z goli (już w 2 minucie spotkania)  Kamil Walków. Teraz Kamil chce się pokazać z dobrej strony w Łodzi. Obrona Widzewa musi byń bardzo czujna. Można się spodziewać wyrównanego, zaciętego spotkania.