Rynek nieruchomości w Łodzi. Miasto inwestycyjnie atrakcyjne
W badaniu “Business Environment Assessment Study” opracowanym przez firmę Antal miasto uplasowało się na wysokiej, bo aż czwartej pozycji w rankingu najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie miast. Na 10 możliwych punktów zdobyła 6,6.
- Łódź jest jednym z najciekawszych miast w Polsce pod kątem nowych inwestycji. Inicjatywy urzędu miasta, innowacyjna Specjalna Strefa Ekonomiczna, bardzo dobra lokalizacja i infrastruktura transportowa sprawiają, że miasto przez najbliższy czas będzie się dynamicznie rozwijać - czyta się w uzasadnieniu.
Korzystniej wynajmować w Łodzi niż w Krakowie czy Gdańsku
Łódź wyprzedza pod tym względem takie aglomeracje jak Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Gdynię.
- Rentowność najmu w Łodzi to atut tego miasta pod kątem inwestycyjnym. Dynamiczny rozwój gospodarczy i strategiczne położenie Łodzi sprawiają, że lokowanie tutaj środków jest korzystne w długookresowej perspektywie. Miasto to staje się nowym ośrodkiem biznesowym, przyciągającym swoją nieustannie rozbudowującą się infrastrukturą - mówi Magdalena Rybicka, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy LifeSpot.
- Mamy już sporo najemców, a kilkadziesiąt lokali jest już zamieszkałych. Na pewno o tak dużym zainteresowaniu decyduje lokalizacja naszych nowych, czterech bloków, które oddaliśmy 17 lipca. W pobliżu znajduje się Politechnika Łódzka, której studenci zdecydowali się w nich zamieszkać. Lokatorami będą również studenci Uniwersytetu Medycznego - dodaje Agnieszka Krawczyńska z LifeSpot.
Łódź staje się popularna, a mieszkania drożeją
Jednak ta popularność Łodzi wpływa na ceny mieszkań. Według informacjami podawanych przez Otodom Analytics, średnia cena lokali mieszkalnych jeszcze w styczniu 2023 roku wynosiła 8,5 tys. zł/m kw., a w ciągu czterech miesięcy wzrosła o 400 zł.
- Wielu młodych ludzi zdaje sobie sprawę, że w obliczu coraz wyższych cen mieszkań, posiadanie własnego lokum może okazać się trudnym do zrealizowania celem. Dlatego też obserwujemy, że na rynku łódzkim najem staje się coraz bardziej popularną opcją. Jest to też alternatywa dla tych, którzy nie chcą być związani z jednym miejscem zamieszkania, pragną zachować elastyczność i mobilność - dodaje Magdalena Rybicka.

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?